Сьогодні, коли в кожній родині є цифровий фотоапарат і робити фотографії може кожен, особливо актуальним стає питання якості та оригінальності фотографій. Більшість людей не замислюються про художню цінність і цікавої композиції своїх знімків, але якщо ви хочете, щоб ваші фотографії дійсно були незвичайними та цікавими, вам необхідно враховувати ряд правил, дотримання яких подарує вам якісні знімки.
Інструкція
- Підбирайте кадри так, щоб у них по максимуму передавалася атмосфера події, яке ви хочете запам’ятати. Якісна фотографія повинна передавати певний набір почуттів глядача, і саме тому кожен кадр варто продумати заздалегідь, вибираючи індивідуальний ракурс для всіх знімків і продумуючи композицію.
- Визначте, в якому жанрі ви знімаєте — портретному, жанровому, репортажному, пейзажному, і так далі. Точне знання жанру кожного кадру дозволить вам більш грамотно скомпонувати фотографію.
- Завжди звертайте увагу на деталі — навіть ті дрібниці, які в реальності здаються несуттєвими, на фотографії будуть кидатися в очі. Опрацюйте позу персонажа, його вираз обличчя, а також форму і вид предметів, які його оточують.
- Обов’язково приділіть увагу поєднанню фону і одягу людини, яку ви фотографуєте — на занадто деталізованому і яскравому тлі ви можете втратити чоловіка, одягненого в світлу і непомітний одяг. Вибирайте фон для зйомки так, щоб він доповнював кадр, але не відволікав на себе занадто багато уваги.
- Якщо ви знімаєте чорно-білі кадри, завжди переглядайте композицію кадру через видошукач — в чорно-білій гамі деякі об’єкти можуть здаватися іншими, ніж в кольорі.
- Фотографуючи портрети, дотримуйтесь композиційне правило «рамки» — щоб людське обличчя не втрачалося на загальному тлі, в композиції воно повинно бути обрамлене внутрішнім «кадром» — гілками дерев, дверними прорізами, арками, і навіть розпущеним волоссям чи капелюхом.