Як зробити дитячий журнал

Як зробити дитячий журнал

На жаль, сьогодні культура спільного сімейного читання дитячих періодичних видань практично зійшла нанівець. Адже саме з яскраво оформлених, змістовних дитячих журналів дитина може дізнатися багато нового. Особливо в період від 3-х до 5-и років, коли найчастішими питаннями, які задають малюки, є «навіщо?» І «чому?».

Вам знадобиться

навички електронної верстки,
вміння фотографувати,
уміння захопити людей,
навик створення текстів.

Інструкція

  1. Згадайте, які журнали ви любили, коли самі були маленькими. Вивчіть, які дитячі журнали видаються сьогодні в Росії. Ознайомтеся з їх змістом, оцініть слабкі і сильні сторони. Для цього візьміть аркуш паперу, розділіть його на дві колонки. У першу випишіть плюси переглянутих вами журналів, у другу — мінуси. Виходячи з проведеного дослідження і власних думок, почніть роботу над створенням концепції власного дитячого журналу.
  2. Визначтеся, хто буде наповнювати ваш журнал, тобто авторами у вашому журналі будуть діти або дорослі?

    По-своєму гарні обидва варіанти, непоганий і змішаний. Загальним наповненням можуть займатися дорослі люди (наприклад, ви самі), а окрему рубрику можна віддати авторам-дітям. Там можна публікувати їхні малюнки, висловлювання, казки, вигадані дітьми і т.д.
  3. Виберіть цільову аудиторію. Хто буде читати ваш журнал — батьки чи діти? Коли ви визначитеся з аудиторією, можете почати працювати над змістовною частиною: продумувати основні рубрики, розподіляти обов’язки між учасниками процесу. Залучати для створення журналу можете як дітей, так і дорослих.

    Якщо проект вашого журналу, в першу чергу, ставить виховні цілі, то краще, якщо на всіх етапах його створення будуть зайняті діти.
  4. Виберіть формат, в якому ваш журнал буде видаватися. Він може бути електронним та вестися у вигляді блогу, а може верстатиметься і виходити в повноцінному «паперовому» варіанті. Обидва варіанти можуть бути затребувані і обидва напевно отримають свого читача.

    Але видавати друкований журнал все-таки правильніше, особливо, якщо ви припускаєте, що читати його будуть діти. Дитині завжди цікавіше розглядати щось, що можна потримати в руках. Однак тут є свої труднощі — вам потрібно буде освоїти більше нових умінь: верстка, особливості підготовки журналу для друку і т.д. Але, якщо ви все добре продумаєте з самого початку, це вас не зупинить: ви придбаєте ці знання і навички самі, або залучите фахівців, готових працювати за договорами.

Зверніть увагу

На початковому етапі випускайте журнал щомісячно. Якщо справа піде успішно, ви зможете видавати його частіше.

Корисні поради

Відкрийте в журналі спеціальну рубрику, присвячену дитячому малюнку. Проводьте конкурси на кращий малюнок, а роботи переможців публікуйте в кожному новому номері.