Одвірки досить часто називають колодами. До прірубке колод звичайно пред’являються серйозні вимоги. Щоб виготовити дверний косяк необхідно заздалегідь приготувати товсті колоди. Також потрібно мати деякі навички в області обробки деревних матеріалів.
Інструкція
- Колоди розкладіть клинами на дві або ж чотири плахи. З отриманих плах вже можна буде витесувати четирехканатние бруси. У них же з одного боку зробіть паз, який потрібен для кріплення до шипів стіни. З іншого боку виберіть чверть, в яку буде виконуватися установка дверного полотна.
- У торцях колод постинаєте шипи. Також їх точно підженете під розмір пазів в одвірках. Врахуйте, коробка кріпиться до стіни тільки шипами. Іншого кріплення немає. Досить часто встановлюють в приміщенні дерев’яні двері. Вони дуже важкі. При повному відкритті вони будуть намагатися вивернути колоди. При щільному закриванні відбувається їх розхитування. Якщо погано виконана підгонка, то шлюб відразу ж почне проявлятися. Відбуватиметься разбалтиванія колод, почне вивалюватися мох, а в щілини, що утворилися стане сильно піддувати.
- Далі переходите до встановлення коробки на необхідне місце. Ширину прорізу зробіть в обидві сторони дверної коробки на глибину шипа. Від товщини колод повністю залежить глибина шипа. Потім виберіть один з двох варіантів: спочатку виготовляється дверна коробка і по ній проводиться випилювання прорізу в стіні або ж спочатку виконується випилювання прорізу, а до нього вже робиться коробка. Якщо ви вже маєте невеликий досвід цих справ, то сміливо рубайте двері «на око».
- За допомогою рівня зробіть розмітку на стіні зрубу у вигляді вертикальних ліній. Вони показуватимуть кордон отвору під дверну коробку. За допомогою рівня пробийте верхню і нижню межу. Всі лінії нанесіть на стіну. Потім випиляєте дверний проріз з даної розмітці.
- Якщо ваш дверний отвір буде широкий, то для виготовлення колод використовуйте тільки що випиляні коротиші колод з отвору. Потім розкладіть вибрані колоди клинами на плахи. Профіль отриманих колод може не мати прямокутної форми. Він може бути у формі трапеції.