Як зробити герб

Як зробити герб

Геральдика прийшла до нас із середньовічної Європи з її рицарськими турнірами, прекрасними дамами і кривавими війнами. Герби зображувалися на щитах і по них відрізняли лицарів один від одного. Пізніше герби з’явилися і на одязі прислуги, як відмінна ознака. Згодом герби з’явилися не тільки у благородних лицарів, а й у міст, держав, ремісничих гільдій. У сучасній Росії герби офіційно можуть мати тільки суб’єкти Федерації. Комерційні фірми можуть зареєструвати свій герб, але тільки як товарний знак або логотип.

Інструкція

  1. При створенні особистого, сімейного герба можна піти трьома шляхами.

    Пошуковий. Цей спосіб підійде для тих, у кого в предках значаться аристократичні особи. У кожного дворянського роду був свій герб, поему, якщо вам вдасться розшукати благородного предка, то ви з повним правом можете використовувати його герб. У сучасному законодавстві немає умов про те, якою мірою родич може користуватися фамільним гербом.
  2. Шлях найменшого опору. Зверніться в професійну організацію, яка займається створенням геральдики. Замовте їм герб і його оформлять за всіма канонами. Знайти таку фірму нескладно в інтернеті. Тільки перед тим, як погоджуватися на створення вашого герба упевніться, що фірма досить компетентна в питаннях геральдики. Інакше ви отримаєте просто гарну картинку, сенс якої буде незрозумілий знавцям.
  3. Перше правило — це поєднання матеріалів і кольорів. Всього в геральдиці використовуються 7 кольорів. Два кольори металу: золото і срібло. П’ять квітів емалі: зелений, блакитний, червоний, чорний, пурпурний. Якщо фон герба виконаний з металу (жовтий або білий), то на нього не можна накладати інший метал (білий на жовтий і навпаки). Те ж стосується емалі. Виключення можливе у випадку, якщо герб поділений на сектори.

    Пам’ятайте про символіку кольорів. Золотою або жовтий — символ справедливості, великодушності і багатства. Срібний (білий) — символ невинності і чистоти. Червоний — це хоробрість і мужність. Блакитний — краса, велич, м’якість. Зелений — радість, достаток, надія. Пурпуровий — символ могутності. Використовують тільки особи королівської крові. Чорний — смирення, розсудливість і печаль.
  4. Раніше герб складався з різних деталей. У нього входили щит, мантія, шолом, корона, девіз, щитотримачів і так далі. Сьогодні ж використовують тільки щит з нанесеним на нього малюнком. Отже, спочатку необхідно намалювати поле щита. На нього зверху накладають фігуру. Вибирайте фігуру, яка символізує основний вид діяльності вашої родини. Якщо у вас в родині династія лікарів, то розмістіть на щиті символ медицини — змію з чашею. Якщо військові, то на щиті буде зброя — меч, спис і так далі. При бажанні, розмістіть під щитом девіз своєї сім’ї. Він повинен бути лаконічним, бажано скласти його на латинській мові.