Люди завжди дбали про братів наших менших, і про пернатих у тому числі. Через складну екологічну ситуацію багато видів птахів зараз знаходяться під загрозою зникнення. Тому важливо пам’ятати про них і, по можливості, забезпечити їм турботу і догляд. Почати можна з елементарного підгодовування.
Інструкція
Звичайно, годувати птахів бажано круглий рік, але саме взимку вони страждають від голоду і холоду найбільше.
Для тих, хто хоче їм допомогти, найпростіший спосіб — це виготовити кормушку. Цей процес може стати цікавим і творчим не лише для дорослих, а й для дітей.
Зробити годівницю для птахів в домашніх умовах можна з самих різних матеріалів. Звичайно, можна відправитися в магазин і купити її там. Але чи не краще отримати задоволення і задоволення від своєї праці?
Давайте зупинимося на тому, як зробити годівницю для птахів, докладніше:
- Можна використовувати пакет з-під соку. Виконайте в нижній частині прямокутні або круглі отвори. Над ними можна зробити козирки. Наповніть годівницю кормом і підвісьте на гілку або віконну раму. Примітно, що синиці віддають такі годівниці більше за інших птахів.
- Візьміть дві пластикові упаковки від локшини швидкого приготування. Використовуйте їх як дна, куди насипле корм, і даху. З’єднайте їх з допомогою шматочків фанери і болтів. Слідкуйте за тим, щоб птахам всередині було не тісно.
- Хорошу годівницю можна зробити з пластикової пляшки. Можна просто зробити в ній отвір, засипати корм і підвісити за вікном. А можна відрізати у пляшки шийку так, щоб з однієї стінки в горизонтальному положенні утворився козирок. Під ним у цей отвір вставте дощечку і засинайте в пляшку корм.
- Використовуйте в якості годівниці звільнилася ємність з-під яєць. Прикріпіть в чотирьох кутах мотузочки. А тепер можете прив’язати годівницю з кормом до гілки.
- Можна виготовити кормушку-сетку, наповнену плодами горобини. Її облюбують снігурі, дрозди або омелюхи.
- Візьміть порожній рулон від паперових рушників, протягніть через нього стрічку. Вона повинна бути довгою, щоб годівницю реально було підвісити. Після цього намажте рулон медом і посипте пташиним кормом.
- Використовуйте в якості годівниці скляну банку. Обсяг її може бути від 1 до 3 літрів. Шийка потрібно закрити капроном і проробити в ньому отвір (діаметр 5-6см).
- І, звичайно, можна зробити добротну дерев’яну годівницю. Що для цього знадобиться: 2 шматки фанери, 4 бруска і 4 рейки. Зверху до даху прикріпіть мотузку з кільцем і підвісьте годівницю на дерево.
- При виборі корму, віддайте перевагу родзинок, насіння соняшнику, повітряного або подрібнений кукурудзі, борошняним черв’якам, очищеним земляним горіхам. Синиці і дятли люблять насіння гарбуза, соняшнику. Горобці і щиглики — пшоно, овес, просо. Снігурі та омелюхи-ягоди калини, горобини і бузини. Дятли і Шишкар — шишки, горіхи і жолуді.
Допомагайте птахам, не дайте їм загинути від холоду і голоду. А пернаті, в свою чергу, допоможуть нам очистити сади до весни від шкідників.