Як зробити гостьову візу

Як зробити гостьову візу

Щоб відвідати зарубіжні країни, в більшості випадків вам знадобиться віза — документ, що дозволяє в’їзд в країну на певний час. Візи бувають декількох типів: дипломатичні, туристичні, робочі, гостьові. Гостьова віза видається в тому випадку, якщо ви їдете побачитися з друзями або родичами, які проживають закордоном.

Інструкція

  1. Оформлення гостьової візи має деякі особливості. Для початку попросіть приймаючу сторону, тобто ваших друзів або родичів, які перебувають закордоном, скласти та надіслати вам спеціальне запрошення. У Європі таке запрошення робиться в органах поліції за місцем проживання, і вам буде розкрита тільки номер запрошення. Сам оригінал цього документа пересилається в посольство в Росії і, повідомивши номер працівнику посольства, ви отримуєте своє запрошення. Робиться воно для того, щоб гарантувати наявність у вас за кордоном місця для житла, фінансової та юридичної підтримки з боку приймаючої сторони.
  2. Крім цього, попросіть надіслати вам копії документів, що підтверджують особу приймаючої сторони (паспорт), наявність житла (документи на покупку квартири та інше), а також запрошення, написане у відносно вільній формі з підписом приймаючої. Все це роздрукуйте і разом з іншими документами віднесіть у посольство.
  3. Гостьова віза в Німеччину за наявності запрошення не вимагає підтвердження вашого фінансового стану, тобто довідки про банківський рахунок. Тому не хвилюйтеся, що вам відмовлять: якщо у вас раніше не було ніяких порушень, то відмова у гостьовій візі практично неможливий. Природно, надайте місцевий і закордонний паспорт з усіма копіями, довідку з місця роботи або навчання, заповнену анкету посольства та фотографії.
  4. А ось гостьова віза в США вимагає великих зусиль. При оформленні такої візи вам доведеться пройти співбесіду з консульським офіцером, який буде всіляко намагатися вивудити у вас будь-яку інформацію, що перешкоджає видачі візи. Задайтеся метою переконати його, що у вас немає ні найменшого наміру залишитися в США. Для цього додатково уявіть довідки про стан свого банківського рахунку, наявність житла, роботи, навчання, можливо, власного бізнесу. Складнощі часто виникають у незаміжніх дівчат, які можуть знайти собі нареченого в США і залишитися там, тому до них працівники посольства ставляться з особливою обережністю.