Як зробити граблі


 

Граблі — це один з найбільш потрібних садових інструментів. Граблями згрібають опале листя та сміття, розбивають грудки землі, спушують грядки. За старих часів на Русі граблями називали все, чим можна було що-небудь чіпляти. А слово «грабуй» було синонімом слова «їж».



Інструкція

  1. Прості універсальні граблі складаються з металевого робочого полотна із зубами, прикріпленого до дерев’яного черешку. Такі граблі досить важкі. Тому зараз випускають граблі із пластику й високоміцного алюмінію. Вага їх значно менше, а число і форма зубів може бути різною. Дерев’яні граблі призначені для збирання та розпушування сіна, трави. Такі граблі не продаються в магазинах. Вам доведеться робити їх самим. Також як і універсальні граблі, вони складаються з робочого полотна — дерев’яної колодки з зубами, держака і муфти.


  2. Для виготовлення дерев’яних граблів знадобиться кілька сортів деревини. Так держак можна виготовити з дерева хвойних порід, сосни, ялини. Для колодки і зубів потрібна тверда деревина: в’яз, горобина, береза.
    Візьміть сосновий брусок і виготовте з нього колодку граблів довжиною 50-60 см, шириною 5 см і заввишки 3 см. Гладко обстругати її рубанком.


  3. Просвердлите в колодці отвори для зубів діаметром 10-15 мм, з кроком в 40 мм.
    Візьміть березову цурку і акуратно розколіть її на квадрати невеликим сокиркою. З квадратів вистругати ножем необхідну кількість зубів довжиною 10-12 см вибраної вами форми. Шийку зубів зробіть на 1-2 мм більше, ніж отвір в колодці для більш щільного входження. Кінці зубів загострити.


  4. З прямої круглої гілки сосни або їли вистругати держак для граблів. Один кінець його загострити. Ошкуріть держак наждачним шкіркою.


  5. Зробіть пропил 20-25 см на іншому кінці держака. Кінець пропила на черешку закріпіть металевою муфтою і цвяхами. Розсуньте пропиляні частини на 10-15 см і загострити їх.



Зверніть увагу

Для прибирання листя та сміття застосовуються прибиральні граблі. Їх робоче полотно схоже на розгорнутий віяло, тому може охоплювати велику поверхню для роботи.

Граблі-аератор мають незвичайні зуби-ножі, гострі і міцні, зроблені із загартованої сталі. Такі граблі застосовують для розбивання грудок землі, роботи на важкому грунті.