Дуже красиво виглядають плетені грати з дерева на новеньких магазинних столах, шафах, комодах і тумбах. Професіонали-меблевики знають свою справу і роблять дуже красиві зразки предметів меблів з декоративними дерев’яними решітками. Тепер і у вас з’явилася можливість власноруч виготовити таку решітку, яку ви можете встановити туди, куди вам захочеться.
Інструкція
- Визначтеся спочатку розмірами вічок решітки і з шириною планки. Можна візуально розрахувати ці параметри в будь-якому графічному редакторі 3D або намалювати грати в масштабі ручкою або олівцем. Планки повинні бути тим товщі, чим більше буде розмір осередків. Занадто малий розмір осередків при однаковій товщині взятих планок призведе до посиленої деформації осередків у процесі плетіння решітки.
- Отже, ви вирахували всі параметри решітки і готові приступати до плетіння. Для наочності ширину планки зробимо рівною 18 мм, а товщину — 2 мм. Відстань між сусідніми планками нехай також буде 18 мм. Роздрукуйте креслення в масштабі 100% або використовуйте остаточний креслення, намальований від руки. Вам потрібна для таких грат рамка або оправа, щоб вона тримала грати в одній і тій же площині.
- Візьміть дошку або щит товщиною 18 мм або тієї ж товщиною, що і ширина майбутніх планок вашої решітки. Розпиляєте щит вздовж волокон на смужки товщиною 2 мм, відшліфуйте їх, звільнивши від скалок.
- Тепер розкладете планки на готовому кресленні і починайте плетіння. Це дуже відповідальний процес і складний. Адже планки вперто не хочуть сплітаються, можуть розсипатися, тому починайте плести грати з кута, а по краях притискайте їх за допомогою затискачів чи будь-яких важких предметів. У місцях перетину склеює їх по всьому периметру. Зробити це можна як в процесі плетіння грати, так і після нього.
- Дочекайтеся висихання решітки і ображати її по периметру. Пам’ятайте, що розмір готової чистової решітки необхідно зробити більше на кілька сантиметрів і по висоті, і по ширині, ніж розмір рамки (внутрішній). Розрахуйте також ширину вашої рамки і її розмір в зборі.
- Підготуйте рамку для її вставки в грати. Візьміть для цього дві пари планок товщиною 18 мм, а також шириною не менше 75 мм (при розрахунковій ширині рамки 70 мм), тобто з припуском. Зберіть рамку на столі таким чином, щоб дотриматися внутрішній розрахунковий розмір, після чого зафіксуйте рамку.
- Ви можете відразу чиркнути олівчиком на стиках рамки, щоб потім точно з’єднувати. Вирішіть спочатку, кромочной або пазової фрезою слід проходити спочатку. Отфрезеруйте внутрішню частину рамки. Потім розберіть, відшліфуйте і зберіть по мітках вашу рамку вже з гратами разом (вставивши її в паз). Проклейте місця стиків рамки, далі затисніть її та залиште сохнути. Обріжте рамку по необхідним габаритами і пройдіться по ній кромочной фрезою. Це все.