Творчість — це відмінний спосіб проявити себе і розкрити свої приховані таланти. Зараз особливо популярна ліплення з глини різних іграшок, якими можна не тільки порадувати дітей, а й прикрасити інтер’єр кімнати, надавши їй оригінальний вигляд і затишок.
Вам знадобиться
— глина;
- Клейонка;
- Вода;
- Ємність для замісу глини;
- Дерев’яні стеки;
- Губка;
- Гуашові або акрилові фарби.
Інструкція
- Глину для ліплення ви можете знайти біля річки, яру, а також будівельного котловану. Візьміть з собою герметичну ємність, в яку можна буде скласти знахідку, щоб вона не висохла. Пам’ятайте, що глина повинна завжди бути трохи вологим. Цей матеріал буває різних кольорів і відтінків: білого, блакитного, червоного, жовтого, чорного та ін Все залежить від виду грунту і місцевості, в якій ви взяли глину.
- Будинки за допомогою дрібного сита очистіть природне глину від дрібних камінчиків, рослин та інших чужорідних частинок. Не нехтуйте даними етапом: від нього залежить міцність майбутнього виробу.
- Якщо ви не хочете використовувати природну натуральну глину, купите в художньому магазині її синтетичний аналог: полімерну глину.
- Приготуйте робоче місце: постеліть клейонку, щоб не забруднити стіл, візьміть пластмасові або дерев’яні стеки, ємність з глиною, стакан води для зволоження вироби, губку. Заздалегідь приготуйте ескіз або фотографію іграшки, яку будете ліпити.
- Спочатку постарайтеся виліпити більшу частину: тулуб, основу. Потім акуратно приєднуйте дрібні деталі: хвостик, вушка, очки та інше. Місця з’єднання змастіть рідкою глиною (шлікером). Розгладьте фігурку за допомогою змоченою у воді губки. Готовий виріб залиште в темному місці до повного висихання.
- Протягом доби-двох не чіпайте іграшку: вона повинна добре просохнути.
- Потім слід обпалити виріб. Краще всього проводити випал в спеціальних муфельних печах. Дізнайтеся у знайомих майстрів, чи погодяться вони обпекти ваше виріб за окрему плату. Якщо ні, то використовуйте домашню побутову духовку. Помістіть іграшку в духову шафу, а потім поступово піднімайте температуру до 200 градусів протягом двох годин.
- Після цього дайте можливість охолонути поделке природним чином.
- Обпалену іграшку можна розписувати. Для цієї мети підійдуть як звичайні гуашеві фарби, так і акрилові. Перевага останніх полягає в тому, що після висихання вони не бояться вологи, на відміну від гуаші.
- Розпишіть іграшку згідно з вашим ескізом. В кінці прикрасьте саморобку за допомогою стрічок, бантиків, бісеру.