Кахлі як вид прикраси, знову набувають популярності. Створюються виробничі артілі і художні майстерні, що спеціалізувалися на них. Навчитися робити кахлі не складно, а от щоб стати майстром своєї справи, потрібно постаратися.
Інструкція
- Почніть з підготовки глини. Використовуйте дерев’яний настил, розкладіть глину на ньому невеликими грудками і гарненько висушіть. Зсипте висохлі грудки на дно дерев’яного ящика, розбийте грудки.
- Просійте вийшла глиняну пил, використовуючи дрібне сито. Потім цей порошок залийте водою, перемішайте і залиште відстоятися. Злийте висвітлені воду. Обережно вичерпати рідку глину, залишивши нижній шар недоторканим, вилийте в широкий ящик.
- Залиште ящик на сонце, щоб вода випарувалася швидше. Коли глина стане схожою на густе тісто, кілька хвилин ретельно перемішуйте її руками, щоб зробити глину однорідною і пластичною.
- Виготовте глиняну модель. Додайте готову модель в опалубці, залийте її розчином гіпсу (10 частин води і 7 частин гіпсу). Коли гіпс затвердіє, зніміть опалубку, просушіть форму разом з моделлю. Потім звільніть форму від моделі, промийте і просушіть.
- Заповніть форму глиною. З глини виліпити 4 бруска прямокутної форми з однаковим перетином. Нанесіть насічки на тильну поверхню кахлю, прикріпіть бруски, щоб вони утворювали квадратний шухлядку — румпу.
- Просвердлите отвори в 4 місцях румпи — в них пізніше ви вставите дріт для утримання кахлі в розчині цегляної кладки. Зачекайте поки кахель підсохне, відокремте його від форми.
- Просушений кахель спалити у муфельній печі 3-4 години при 900-950 градусах. Залиште кахлі повільно остигати в закритій камері печі після випалу. Якщо потрібно, розпишіть кахель холодним способом (звичайними олійними фарбами) або ангобами (глиною, розведеною до консистенції рідкої сметани).
- Після цього кахель можна покрити глазур’ю. Глазур наносите на поверхню обливанням або зануренням. Коли кераміка висохне, знову обпечуся її в печі.