Багато моделей телефонів мають режим програвання музики без застосування навушників. З його допомогою можна прослухати з друзями нову мелодію або подивитися записаний відеокліп. Правда, якість звучання одного динаміка не зможе розкрити всіх нюансів. Щоб отримати якісне стереозвучання потрібно придбати або виготовити своїми руками колонки для телефону.
Вам знадобиться
Мобільний телефон, спеціальний роз’єм (штекер) під телефон, з’єднувальний провід, паяльник, невеликі динаміки, фанера, ножівка, столярний клей, обробний матеріал або фарба по дереву, наждачний папір.
Інструкція
- Визначаємо параметри динаміків, а також спосіб їх виконання — моноблок або роздільні колонки, створені своїми руками.
- Знаходимо в Інтернеті таблицю відповідності технічних параметрів динаміків і розмірів колонки. Самі малопотужні повинні бути поміщені в колонку, розміром не більше пачки сигарет. Записуємо габаритні розміри і кубатуру майбутніх колонок.
- Розмічаємо на аркуші фанери розміри майбутньої колонки для телефону. Наносимо розміри динаміка на фанеру з лицьового боку майбутніх колонок.
- Випилюємо з фанери деталі колонок. Наждачним папером обробляємо поверхні, видаляючи щербини. З’єднуємо деталі саморізами. Стики проклеюємо столярним клеєм. Особливу увагу приділяємо герметичності — це відбивається на якості звуку.
- Обробляємо поверхню колонок за допомогою фарби або обклеюємо різними плівками, що імітують різні поверхні — метал, камінь, дерево.
- Прикручуємо з’єднувальний провід до гнізда, яким колонки будуть підключатися до мобільного телефону. Другий кінець заводимо через задню стінку колонки, і за допомогою паяльника, припаюємо до висновків динаміків. Дотримуємося полярність при приєднанні.
- Прикручуємо динаміки до корпусу колонки. Вільний провід ховаємо в усередину колонки.
- Підключаємо колонки до мобільного телефону. Включаємо музику або відеокліп для перевірки.
Корисні поради
Малопотужні динаміки повинні бути поміщені в колонку, за розмірами, що не перевищує пачки сигарет. Тому, не варто виготовляти колонки, внутрішній простір яких перевищить їх максимальну пікову потужність — вони просто не будуть працювати.