Персональний комп’ютер зараз є практично в кожного. Вимоги до нього можуть сильно варіюватися: комусь необхідно мати надпотужну ігрову станцію, а комусь достатньо і того, щоб на комп’ютері можна було подивитися улюблений серіал, розкласти пасьянс і надрукувати пару документів по роботі. Однак є вимога, яка може об’єднати самих різних користувачів — це зниження рівня шуму.
Вам знадобиться
-всі необхідні матеріали та комплектуючі залежать від обраної системи охолодження.
Інструкція
-
Багато хто з нас рано чи пізно замислювалися над тим, що було б здорово, якби улюблений комп’ютер не шумів так голосно, як він це робить зараз. А в ідеалі комп’ютер повинен бути взагалі безшумним.
Знизити рівень шуму можна різними шляхами, і тут все впирається у ваші фінансові можливості. Найпростішим і разом з тим бюджетним варіантом буде зміна існуючих кольорів на більш тихі. Причому для найкращого ефекту доведеться міняти не тільки корпусні кулери, але й вентилятори для відеокарти і процесора.
-
Для охолодження корпусу ПК намагайтеся купувати тихохідні кулери від 120 мм в діаметрі (якщо це можливо). Такі вентилятори майже не шумлять і разом з тим забезпечують прекрасне охолодження. При покупці кулерів звертайте увагу на рівень виробленого ними шуму, який зазвичай зазначений на упаковці. Якщо подібної інформації на коробці не знайдено, запитаєте ради у продавця.
-
Дуже уважно поставтеся до зміни системи охолодження для відеокарти і процесора. Якщо вибираєте систему прямо в магазині, обов’язково запитайте поради у консультантів.
-
У разі придбання товару в інтернет-магазині виберіть для початку кілька моделей і обов’язково знайдіть якомога більше відгуків по всіх моделях. Це дозволить скласти більш-менш об’єктивну оцінку ефективності даних систем.
-
Хоч в наш час і існує багате розмаїття кольорів, робота яких практично не чути, однак повної тиші вони все одно дати не зможуть за визначенням. Для вирішення цієї проблеми є так звані системи пасивного охолодження. Вони відрізняються від звичайних систем тим, що в їх складі немає тих самих вентиляторів, що створюють шумовий фон.
-
Однак за тишу варто розплачуватися. Системи пасивного охолодження більш громіздкі і вимагають дуже грамотного розташування в корпусі системного блоку, адже на кожен радіатор необхідно подати максимум свіжого повітря, і в той же час треба стежити за тим, щоб його робота не заважала іншим радіаторів системи.
-
Найчастіше пасивне охолодження встановлюють на процесор і відеокарту, тому що саме їх системи активного охолодження в більшості випадків є причиною шуму від комп’ютера. Установка пасивних систем, розрахованих на охолодження всього корпусу, а також на охолодження блоку живлення, пов’язана з труднощами, описаними вище. Грамотна організація таких систем пов’язана з трудомісткістю і дорожнечею.
До того ж, таке охолодження підійде тільки для відносно слабких комп’ютерів, які в будь-якому випадку сильно нагріватися не будуть. Установка подібних систем на потужні сервера та ігрові платформи пов’язана з ризиком перегріву.
-
Для того, щоб якісно охолодити потужний комп’ютер і при цьому практично повністю позбавитися від шуму, варто звернути увагу на системи рідинного охолодження. Їх принцип заснований на використанні рідини для охолодження нагріваються елементів. Охолоджуючий складу за допомогою насоса і системи трубок проганяється через радіатори, здійснюючи досить ефективний перенос тепла. Охолодження рідини відбувається під час проходження її через радіатор, звичайно винесений за межі системного блоку і охолоджуваний тихохідними кулерами. В силу свого пристрою, подібні системи працюють на подив тихо.
-
Установка систем рідинного охолодження вимагає максимальної концентрації і повторної перевірки всіх кріплень і затисків перед закачуванням рідини. Попадання рідини на апаратні частини комп’ютера може призвести до їх передчасного виходу з ладу.
Зверніть увагу
При самостійному встановленню систем охолодження потрібна максимальна обережність і чітке виконання інструкцій по установці.
Корисні поради
Перш ніж витрачати гроші на ту чи іншу систему охолодження, уважно зважте всі «за» і «проти». Бути може, Вам простіше буде поміняти комп’ютер на ноутбук або навіть нетбук.