Як зробити кулька з бісеру

Як зробити кулька з бісеру

Робити бісер першими навчилися єгиптяни. З нього вони плели різні прикраси, браслети, покривали бісерними сітками сукні. Навіть у виготовленні намиста фараона застосовувався бісер. З тих пір пройшло багато часу. Бісер широко використовується в прикрасах, в оформленні одягу, в дизайнерських речах. З бісеру можна зробити чудові прикраси у вигляді кульок.

Вам знадобиться

- Тенісний кульку (кулька від дезодоранту, дитячого пістолета і т.п.);
- Капронова нитка N 50;
- Голка для бісеру N 12.

Інструкція

  1. Спочатку сплетіть центральну частину, вона називається «поясок». З бісеру діаметром 2,5 мм наберіть ланцюжок — квадратик довжиною дорівнює довжині окружності вашого кульки. Але врахуйте, що у вас з ланцюжка повинно вийти кільце, яке на кульку має вдягатися внатяг, а кількість квадратиків має ділитися на 2.
  2. Після того як ви сплете поясок, закріпіть його на кульці. Для цього затягніть нитку так, щоб бісер щільно обтягнув поверхню кульки. Візьміть кульку в руки і продовжуйте його обплітати, згідно зі схемою. Весь час перевіряйте щільність прилягання бісеринок до кульки.
  3. Наступний ряд виконайте за тією ж схемою. Потім через крайні бісеріни просмикніть нитку і виконайте в такому ж порядку всі наступні ряди, поки в самому останньому ряду не залишиться 7 бісерін. Ці сім бісерін від останнього ряду стягніть в кільце.
  4. Зв’яжіть стовпчик, використовуючи техніку нізанія «джгути» завдовжки 2 см. Після того як виконайте стовпчик приступите до нізаніе «пензлика», а кінець стовпчика виконайте в техніці «корали». Такі гілочки ви можете виконати в шаховому порядку. Розташовуйте їх на «шнурі» спираючись на схему.
  5. Аналогічно виконайте другу половину, але не забудьте вгорі зробити петельку (колечко з бісерін).

    От і все. Ваш кулька готовий.

Зверніть увагу

Історія бус схожа на роман, який сповнений таємниць, загадок і несподіваних поворотів. У сучасних намистин зі скла і бісеру було багато попередників. Стародавні люди використовували для створення прикрас: кігті, зуби тварин, черепашки, насіння рослин. Потім на зміну цим прикрасам прийшли кам’яні та металеві буси. А різнокольорові, яскраві скляні намиста з’явилися лише в IV столітті до нашої ери, які відразу завоювали серця древніх модниць.