У дослівному перекладі з англійської quest означає пошук. У комп’ютерному середовищі це слово може означати як гру пригодницького жанру (мета якої, рішення заплутаних головоломок), так і саме завдання в грі. Пік його популярності припадав на 80-е, але через низьку рентабельність, це напрям згасло. Поголовне захоплення комп’ютерним програмуванням дало друге дихання цього жанру, так виник аматорський квест. Тепер, на основі декількох безкоштовних движків, будь-хто може створити гру на свій смак. Причому, низька якість анімації сповна покривається детально змальованих захоплюючим сюжетом і персонажами.
Інструкція
- Знаходьте і завантажуєте вподобаний движок.
- Далі, прописуєте ваші фантазії у вигляді розгалуженого алгоритму за принципом: «якщо», «то», «інакше», ставлячи подія і можливі варіанти його результату.
- Розглянемо основні дії на прикладі спрощеної версії Конструктора ігор. У вашому розпорядженні основні фішки: «старт», «розвилка», «перемога», «поразка», тотожні одному ходу в грі.
- У вікні редактора вказуєте назву ходу (в однойменному полі), додаєте картинку за бажанням, формуєте умову задачі (поле «текст»), пов’язуєте цей крок з наступним (натиснувши на «плюс»), задавши текстові посилання. Зберігаєте, вибираєте нову фішку (натиснувши «new»). І так далі.
- На основі даної принципової схеми можна створити захоплюючі текстові рольові ігри, інтерактивне фентезі, навчальні програми та інше, а так само оживити улюблені картинки, додати звукові ефекти, зашифрувати гру, створити основний завантажувальний файл і пр.
- Основні рекомендації: детально продумайте карту гри, наклавши її на цікавий сюжет; виділіть обов’язкові ланцюжка і можливі (на вибір), передбачати логіку гравця; стимулюйте інтерес до гри, ускладнюючи завдання, використовуючи привабливі бонуси, несподівані розв’язки і т.д. Одним словом, творите свою історію.