Техніка модульного орігамі достатньо складна і передбачає виготовлення фігурки за досить велику кількість часу. Наприклад, лебідь в техніці орігамі зажадає значних зусиль від його виконавця, але зате стане і красивим прикрасою вашого будинку, і прекрасним подарунком.
Вам знадобиться
Вам буде потрібно багато якісної кольорового паперу і клей.
Інструкція
- Фігурка складається з великої кількості однакових елементів (модулів). На один модуль потрібно один аркуш паперу. Потім модулі вкладаються один в одного. Візьміть паперовий прямокутник з пропорціями 1:1,5. Такий прямокутник можна зробити, розділивши аркуш А4 на чотири або вісім рівних частин, залежно від того, якого розміру ви хочете зробити лебедя.
- Складіть трикутний модуль. Це можна зробити так: покладіть прямокутник тильною стороною до себе і зігніть навпіл.
- Потім зігніть і розігніть, щоб стала зрозуміла лінія середини.
- Зігніть краю до середини і переверніть базову заготовку.
- Загніть куточки.
- Підніміть краю вгору.
- Складіть трикутник.
- У отриманого базового модуля буде два куточка і дві кишеньки.
- Приклад з’єднання модулів.
- З’єднайте модулі один з одним. Вам буде потрібно, наприклад, 1 червоний, 136 рожевих, 90 помаранчевих, 60 жовтих, 78 зелених, 39 блакитних, 36 синіх, 19 фіолетових.
- Візьміть три заготовки рожевого кольору і вкладіть куточки перших двох заготовок в дві кишеньки третій заготовки.
- Ще два модулі приєднаєте таким же способом до першої групи. Так збирається перше кільце. Воно буде складатися з двох рядів, кожен з яких, у свою чергу, збирається з 30 модулів. «В’яжіть» кільце по ланцюжку, і останньою заготівлею замкніть кінці ланцюжка.
- З 30 помаранчевих заготовок «вивяжіте» третій ряд, вкладайте модулі в шаховому порядку.
- Таким же чином зробіть четвертий і п’ятий ряди, що складаються з 30 помаранчевих модулів.
- Потім акуратно візьміть заготівлю за краї та зробіть рух, начебто збираєтеся вивернути все навиворіт кільце. Вийде ось така форма, як на малюнку.
- «Вивяжіте» шостий ряд, що складається з 30 жовтих заготовок. Але тепер надягайте модулі зверху.
- З сьомого ряду починають «будуватися» крила. Намітьте сторону, де ви хочете розташувати голову лебедя. Виберіть одну пару заготовок від двох сусідніх модулів — на цьому місці буде прикріплена шия. По обидва боки від цієї пари заготовок зробіть по одному ряду з 12 жовтих модулів. Сьомий ряд складе 24 модуля і матиме два проміжки.
- Продовжуйте нарощувати крила, кожен наступний ряд зменшуйте на один модуль. Восьмий ряд буде складатися з 22 зелених модулів (два рази по 11), 9 ряд з 20 зелених, 10 ряд з 18 зелених, 11 ряд з 16 блакитних, 12 ряд з 14 блакитних, 13 ряд з 12 синіх, 14 ряд з 10 синіх , 15 ряд з 8 синіх, 16 ряд з 6 фіолетових, 17 ряд з 4 фіолетових, 18 ряд з 2 фіолетових модулів. Крила виконані.
- Зробіть хвостик, для цього зберіть з модулів п’ять рядів. Точно так само зменшуйте кількість заготовок на одну в кожному ряду. На хвостик вам будуть потрібні 12 зелених і 3 блакитних модуля.
- Для того щоб скласти шию, заготовки потрібно вкладати інакше — вставляйте два куточки одного модуля в дві кишеньки іншого.
- Прилаштуйте до заготівлі червоного кольору 7 фіолетових. Намагайтеся відразу ж надавати шиї потрібний вигин. Потім прикріпите 6 синіх, 6 блакитних, 6 зелених і 6 жовтих заготовок.
- Зміцніть шию на двох куточках між крилами. Для краси і природності прикріпіть деталі — очі й бантик.
- Сконструюйте підставку з двох кілець — 36 і 40 модулів. З’єднуйте модулі за тим же принципом, як і у випадку з шиєю.
- Ваш лебідь в техніці модульного орігамі готовий.
Корисні поради
На ваш розсуд кільця можна склеїти і лебедя для стійкості приклеїти до підставці. Якщо ви не хочете, щоб дзьоб у лебедя був роздвоєним, склейте між собою куточки червоного модуля;