Як зробити лікування діабету більш ефективним

Як зробити лікування діабету більш ефективним

Цукровий діабет називають захворювання, пов’язане з порушенням процесу утворення інсуліну в організмі. Розвиток хвороби обумовлено або недостатнім виробленням цієї речовини острівковими клітинами підшлункової залози, або нездатністю організму використовувати інсулін. Існують дві форми діабету — інсулінозалежний і інсуліннезалежний. За статистикою приблизно 90% хворих на діабет страждають від його другої форми. Лікуванням діабету займається ендокринолог, але при цьому захворюванні багато залежить саме від хворого.

Інструкція

  1. Крім медикаментозного лікування важливу роль у попередженні ускладнень захворювання грають кілька правил, ретельно дотримуючись яких, можна зробити терапію більш ефективною. До них відносяться: дієта, регулярна лікувальна гімнастика і контроль ваги, фітотерапія.
  2. Дієта при діабеті — це особливий фактор. Обмеження вживання жирів, цукру і його похідних в поєднанні з регулярними заняттями фізкультурою, сприяють кращому використанню інсуліну в організмі хворого, зниження цукру і жирів у крові, зменшення ваги, що при діабеті другого типу саме по собі є найсильнішим оздоровчим фактором.
  3. Основні принципи побудови дієти при діабеті полягають в тому, що харчування має бути регулярним і дробовим, 5-6 разів на день. Сніданок, обід і вечеря повинні бути приблизно однакові по калорійності і вмісту вуглеводів. Широке використання продуктів з низьким вмістом цукрів і жирів. Для посилення почуття насичення при меншій кількості спожитої їжі рекомендується вводити в раціон харчування пшеничні висівки, які виводять надлишки холестерину з організму, також корисні свіжа і квашена капуста, зелений горошок, огірки, помідори та баклажани. Слід обмежити споживання м’ясних і рибних бульйонів, смажених страв. Сир низької жирності, вівсянка, несолодкі фрукти і овочі повинні щодня бути присутніми в раціоні. Калорійність денного раціону — не більше 2300 калорій.
  4. Лікувальна фізкультура повинна бути регулярною, перерва в 10-14 днів зводить оздоровчий ефект до нуля. Найбільш корисні вправи, що зачіпають велику групу м’язів. Це ходьба в середньому темпі до легкої втоми, їзда на велосипеді (велотренажері), плавання. Заняття повинні становити не менше 40-50 хвилин в день. Почніть з ходьби або щоденних підйомів пішки по сходах. У віці 50 років дистанція в 2 км буде оптимальною, поступово нарощуйте і тривалість, і інтенсивність навантажень. При цьому обов’язково стежите за частотою і ритмом пульсу, який не повинен перевищувати 20-30 ударів на хвилину в порівнянні з його частотою в стані спокою. Не соромтеся звернутися до лікаря за індивідуальними рекомендаціями щодо виконання лікувальної фізкультури в світлі стану вашого здоров’я.
  5. Використовуйте великий досвід народної медицини, спрямований на зниження цукру в крові, виведення холестерину, зміцнення судин, зниження артеріального тиску, профілактику інсультів та інфаркту. Не забудьте про такі профілактичні засоби при діабеті, як ріпчаста цибуля, особливо печена, різні варіанти лимонних препаратів, муміє, квітковий пилок.

Зверніть увагу

Ускладнення цукрового діабету небезпечні не тільки для здоров’я, але і для життя хворого. Тому дотримання цих правил має стати способом життя, і тоді рівень якості життя хворого значно підвищиться.

Корисні поради

Уникайте стресів, вчіться прийомам релаксації, займіться йогою — і ви будете приємно здивовані показниками цукру в крові.