Льохом називається приміщення для зберігання продуктів, що знаходиться нижче рівня грунту при нормальній глибині грунтових вод. Його будівництво можливе, як під будівлею, так і окремо на території присадибної ділянки.
Вам знадобиться
- Лопата;
- Лом або кирка для розпушення поверхневого шару; — щебінь або цегляна крихта, а також бітум;
- Бетон або цегла;
- Дві труби діаметром 100 мм для вентиляції.
Інструкція
- Перш за все, дізнайтеся глибину залягання грунтових вод. Якщо рівень їх більше передбачуваної глибини льоху приблизно на метр — півтора, то можна приступати до роботи.
- Викопайте котлован під майбутній льох. Розміри котловану необхідно взяти на 0,6 — 0,7 метра більше в кожну сторону, ніж передбачуваний льох.
- Зробіть підставу для підлоги. Для цього насипте і утрамбуйте шар щебеню товщиною близько 50 мм, просочіть його гарячим бітумом. Зверху насипається матеріал підлоги, в даному випадку — щебінь, шаром близько 20 см і також утрамбовується. Можливо замість щебеню застосування глини з подальшим засипанням її цегляної крихтою.
- Зведіть стіни льоху, попередньо підготувавши невеликий фундамент. Товщина цегляної кладки та бетонної стіни повинна бути не менше 25 см, тобто на довжину цегли. Бетон обов’язково проарміруйте.
- Верхнім перекриттям для льоху в приміщенні є підлога останнього. Тому його необхідно додатково утеплити будь-яким доступним способом. Крім того вам треба зробити люк в льох такої ж товщини, як і підлога.
- Щоб зробити льох правильно, йому необхідна припливна і витяжна вентиляція. Для цього в різних кутах по одній стіні виведіть назовні і встановіть труби. Витяжна труба повинна бути вище припливної. При неможливості такого пристрою зробіть невеликі виходи назовні в цоколі будівлі, причому перетин витяжного отвору в два рази повинно бути менше припливного.
- Підвал готовий. Залишилося побілити стіни і ним можна користуватися.