Стрільба з лука — це один з захоплюючих видів спорту. Добре виготовлений лук вже сам по собі виглядає красиво. Але придбати його складно (найчастіше лук виготовляється тільки на замовлення і за великі гроші). Однак можна зробити його самому. Для цього вам буде потрібно не стільки мистецтво, скільки терпіння.
Вам знадобиться
- Підходяща за розміром гілку ясена, клена, ліщини, дуба, тиса, в’яза, стеклотекстолитовую пластина;
- Брусок дерева розміром приблизно 30 * 10 * 10 см;
- Ніж, пила, сокира, рубанок;
- Дріт, кевларовая нитка, шкіряний шнурок;
- Шуруповерт і саморізи;
- Наждачний папір;
- Спеціально виготовлений «стапель» для лука.
Інструкція
- Найпростіший спосіб: знайдіть гнучку гілку вищевказаних дерев. Акуратно обстругати її від кори і видаліть сучки. Зігніть лук дугою і натягніть на його кінці тятиву зі шкіряного шнурка або дроту. Лук готовий. Його виготовлення не займе більше години, але його якість буде невисокою, а термін служби недовгим.
- Інший спосіб: з стеклотекстолитовую пластини випиляєте плечі лука потрібної форми. З відповідного за розміром бруска дерева вистругати рукоятку, на якій (якщо є бажання зробити рівний цибуля) виріжте пази для плечей. Зачистіть деталі наждачним папером. Тепер, використовуючи шуруповерт і саморізи, пригвинтіть плечі до рукоятки (попередньо вставивши їх у пази, якщо ви їх зробили). На кінчики цибулі натягніть тятиву. Готово.
- Якщо ви хочете виготовити якісний лук, який буде служити вам довго і вірно, зробіть так: знайдіть у лісі дерево з відповідною товстої гілкою і відзначте його. Дочекайтеся зими і морозу не нижче 15оС, знайдіть зазначене дерево і зріжте (або спиляєте) гілку. Спилювати з запасом в 30 см.
- Торці заготовки покрийте олійною фарбою і залиште сушитися в приміщенні при кімнатній температурі 2-3 місяці. Після цього, використовуючи пилу і рубанок (сокиру), витесані з середини гілки дошку. Потім від кінців отриманої дошки відріжте зайву частину.
- Тепер ножем або рубанком обтесати плечі лука так, щоб вони рівномірно звужувалися до кінців. Потім замочіть плечі лука або обробіть їх водяною парою до тих пір, поки не зможете їх більш-менш вільно згинати.
- Помістіть заготовку в спеціально зроблений стапель (широка дошка зі вставленими в отвори дерев’яними брусками). Залиште лук сохнути приблизно на тиждень. Після висихання обробіть його шкіркою. Покрийте лаком чи фарбою.
- Потім візьміть кевларовую (або іншу) тятиву і надіньте її на одне плече на увігнутій стороні. Переверніть лук догори ногами і, взявшись за вільний кінчик, зігніть плече. Начепити на нього тятиву. Лук вигнеться у зворотний бік. Готово.
Зверніть увагу
Одягайте тятиву незадовго до стрільби, а знімайте відразу ж після її закінчення. Це збільшить термін служби вашої зброї (не відноситься до луку з склотекстоліти).