Як зробити ляльку-петрушку

Як зробити ляльку-петрушку

Лялька-петрушка або, як її ще називають, перчаточная лялька — один з найстаріших компонентів традиційного лялькового театру. Головною особливістю цієї ляльки є те, що вона практично не має тіла — тільки голову і руки. Інша конструкція являє собою порожній чохол, який надягає на руку ляльковода, за рахунок чого лялька може рухати головою і руками. Завдяки простоті свого пристрою, петрушка ідеально підходить для створення домашнього лялькового театру.

Вам знадобиться

тканину різних видів, нитки, клей, намистини і гудзики, ножиці, олівець, папір, тонкий картон

Інструкція

  1. Зробити ляльку-петрушку настільки просто, що до цього заняття цілком можна залучити навіть дітей молодшого віку. Для них це може стати прекрасним уроком рукоділля і одночасно захоплюючим заняттям. У вигляді ляльки-петрушки можна робити не тільки людських персонажів, але і різних звірів. Головна складність полягає у виготовленні головок.
  2. Головки для петрушек можна зробити декількома способами: пошити з тканини або хутра, зробити з пап’є-маше або полімерної глини. У деяких випадках можна використовувати вже готові голови. Наприклад, для створення ляльок-звірів можна застосувати невеликі м’які іграшки, що продаються в дитячих магазинах.
  3. Який би спосіб виготовлення головки ви не вибрали, важливо пам’ятати, що необхідно не тільки акуратно прикріпити головку до майбутнього тулубу, а й вкласти в неї невелику картонну трубочку для пальця ляльковода: в основі голови повинне бути залишено отвір для неї.
  4. Руки найпростіше зшити з однотонної бязі або ситцю блідих відтінків, а виготовити лапки звірів можна зі шматочків штучного хутра, м’якого флісу чи іншій ворсистою тканини. У ручки-лапки теж вставляються картонні трубочки для пальців, як і в голову. Трубочки легко виготовити з тонкого, легко гнеться картону. Їх розмір повинен становити приблизно 5 см в довжину і 2 см в діаметрі.
  5. Зробити викрійку для тулуба найпростіше за допомогою власної руки, обвівши її по контуру олівцем на аркуші паперу. При цьому великий і середній палець повинні бути широко розведені, оскільки це буде розмах рук ляльки. Отриманий контур слід вирівняти і вирізати, потім перенести на тканину і зробити заготовку. Чохол для тулуба найкраще шити з якоїсь щільною, не обсипається тканини, яка добре тримає форму. Нижній край тулуба-рукавички слід підшити.
  6. До готового тулуба, вивернути навиворіт, пришивають голівку і руки. Потім вставляють у них приготовані трубочки і вивертають всю іграшку на лицьову сторону. Отриману заготівку можна прикрасити за власним вибором: вишити або намалювати особа, зробити волосся з в’язальних ниток, муліне або клоччя, зшити додаткове яскраве платтячко або ковпачок. Всі можливості тут обмежені лише вашою фантазією і бажанням.