Традиційна слов’янська лялька-веснянка, вона ж масничний лялька, означає закінчення холодів і перемогу сонця — тепла, світла і добра. Яскрава лялька-веснянка зігріє будинок і подарує радість.
Вам знадобиться
Невелика пляшка або подібна їй ємність. Паличка-рогатка. Клаптик для голови — 20х20 см. Клаптик для спідниці — 32х50см (святкове тканина з рослинним «весняним» малюнком). Два квадрата для грудей (14х14 см) і дві смужки для рукавів (25х5 см). Косинка, пояс. Нитки для закріплення. Символ сонця (наприклад, гурток картону, обшитий жовтим матеріалом).
Інструкція
- Спочатку слід оформити голову і подібним же чином зробити груди. Вийдуть три кульки.
Нитки перев’язки слід залишати довгими, щоб потім було зручно фіксувати голову і груди на тілі. - Обмотати гілки тканиною — це будуть рукава. Кінці паличок можна злегка ув’язнити і пофарбувати в білий колір (або покрити світлим матеріалом). Нитки, якими прикріплюється тканину рукавів, також обривати не варто: вони знадобляться для «підтримки» голови веснянки.
- «Рогатка» з рукавами необхідно вкласти в стійку пляшку, яку зверху закриє спідниця. Слід одягнути спідницю, присборить, і ззаду закріпити внахлест.
Потім треба зафіксувати груди. Після можна надіти на ляльку фартух з поясом і доповнити костюм ошатною косинкою. - Прибудувати до рук-гілочках кругле сонце. Його можна прив’язати або закріпити на петельках.
Зверніть увагу
За стародавнім звичаєм у подібних ляльок відсутні риси обличчя. До того ж вони робляться повністю вручну — без використання голок!
Корисні поради
Пляшку можна замінити триногою.