Існує два основних способи запису мелодії: у вигляді нот і у вигляді звуку. Другий простіше і різноманітніше, тому спробуємо записати мелодію за допомогою музичного інструменту та домашнього комп’ютера.
Вам знадобиться
- Комп’ютер зі встановленою програмою звукозапису «Adobe Audition»
- Електронний музичний інструмент (синтезатор, гітара або інший) зі входом «джек»
- Кабель з виходами «джек» і «мініджек» (якщо перехідники тільки одного типу, то додатково відповідні перехідники)
- Навушники або колонки
- Основи музичної теорії і музичний слух
Інструкція
- Все, що у нас є, включаємо і з’єднуємо: комп’ютер, до нього за допомогою кабелю музичний інструмент та навушники або колонки, аудіоредактор. Інструмент теж включаємо в електромережу.
До цих пір мелодія звучала тільки в голові? Тепер підберіть її на інструменті, не використовуючи звукозаписну програму. З першого разу може й не вийти.
Увімкніть функцію «метроном», призначте темп (кількість ударів на хвилину). Для орієнтування: 140 — це швидкий темп, 70 — досить повільний. Якщо раніше під такий стукіт не грали, потренуйтеся. З незвички важко, але важливо зберегти єдиний темп під час запису.
Підібравши мелодію, натисніть кнопку запису на одному з треків і зіграйте мелодію цілком. Метроном не вимикайте, на запису він не позначиться.- Помилки при такому способі записи мелодій неминучі, але не фатальні. Все одно дограєте мелодію, постарайтеся надалі грати чисто.
Знайдіть початок фрагмента, в якому сталася помилка, і виділіть його курсором. Якщо мелодія коротка (до 30 секунд), можна перенестися в початок. Вимкніть гарячу «R» на першому треку і натисніть на другому.- І ось тут Ви зрозумієте, навіщо потрібен метроном. Включаємо запис на другому треку (перевірте, щоб при цьому перший звучав) і грайте з початку вибраного фрагмента до його кінця. Повторюємо операцію по кількості помилок.
- Прослуховуємо мелодію від початку до кінця.
Часто в паузах між фразами бувають шуми. Щоб позбутися їх, змініть вид з «multitrack view» (багатодоріжковий) на «edit view» (редагування). Виділіть місце, де повинна бути пауза, натисніть праву кнопку миші.- В випливають меню знайдіть слово «Silence» (тиша). Клацаємо. Повторюємо в інших проблемних місцях.
- Прослухайте ще раз, переконайтеся, що не залишилося помарок і зайвих призвуків.
- Можна зберегти мелодію. меню файл (file) — зберегти як (save as) — вводимо папку призначення, назва мелодії, формат (wave, cda, mp3 і т.д.).
- Якщо плануєте далі редагувати мелодію, збережіть і сесію перед закриттям (аудіоредактор сам запропонує зберегти). Схема аналогічна: назва, директорія (аудіоредактор задасть формат самостійно).
Зверніть увагу
На низькоякісних (непрофесійних) звукових картах зайві шуми можуть з’явитися не тільки в паузах, але і накладатися на на мелодію. Видалити їх буде проблематично, а іноді неможливо. Не скупіться, купіть нормальну аудіоплата.
Корисні поради
Музичні інструменти і будь-яку аудіотехніку краще включати і вимикати з вимкненим звуком, а налаштовувати гучність після включення.