«Ми всі вчилися потроху, чого-небудь і як-небудь …» — безсмертні слова з поеми «Євгеній Онєгін» можна сміливо віднести і до сьогоднішнього дня, незважаючи на те, що написані вони, були більш 150 років тому. На жаль, учні сучасних шкіл не часто можуть похвалитися глибокими системними знаннями, а багато з них взагалі вважають шкільну систему нежиттєздатною. Проте, як відомо, без якісної системи освіти неможливий прогрес суспільства, його розвиток. І в даному контексті слід приділити особливу увагу реформуванню саме шкільної системи як першої ступені навчання, адже саме в школі закладаються не тільки ази основних знань, а й саме бажання і вміння вчитися. Так як же зробити наші школи краще?
Інструкція
- Підвищувати рівень і кваліфікацію вчителів. Сьогодні в школах часто працює недостатньо кваліфікований навчальний склад, що не може не позначитися на якості знань учнів. Часто поганий не той учень, який не може освоїти матеріал, а той викладач, який нездатний цей матеріал правильно піднести і грамотно пояснити.
- Поліпшувати технічну та інформаційну базу. На даному етапі сучасні комп’ютерні класи повинні стати невід’ємним елементом навчального процесу; школярі повинні вчитися працювати з різними комп’ютерними програмами, щоб мати можливість використовувати їх надалі для придбання професії.
- Реформувати систему взаємин школярів і вчителів. Надзвичайно важливо зробити так, щоб вчителі стали для школярів друзями, старшими товаришами, у яких завжди можна попросити поради, поділитися радістю чи проблемою. Для цього потрібно регулярно організовувати спільні виїзди на природу, розважальні заходи, зустрічі, під час яких діти та дорослі зможуть спілкуватися в неформальній обстановці, без стереотипу «начальник-підлеглий», «учитель-учень». Так кожний з них зможе дізнатися іншого краще, зрозуміти, прив’язатися, і викладачеві легше буде знайти підхід до дитини, і дитині буде легше, приємніше і цікавіше вчитися у відкритого до спілкування старшого.
- Модернізувати систему подачі навчальної інформації. Загальновідомо, що чим незвичніше поданий матеріал, тим більше бажання у дитини продовжувати вчитися. Використання в процесі навчання фото-, аудіо-і відеоматеріалів, крім іншого, підвищують зацікавленість учнів, роблять кожен урок схожим на захоплюючу гру, продовження якої діти чекатимуть з нетерпінням.
- Не зайвим буде збільшення в школах кількості годин для занять спортом, факультативів, вибір для кожної школи будь-якого профілю, щоб після уроків діти могли захоплююче проводити час, разом з тим набуваючи корисне хобі або навіть навички для майбутньої професії.
Корисні поради
Дуже хочеться, щоб сучасні діти могли з упевненістю назвати школу своїм другим домом, місцем, куди хочеться приходити вчитися, і потім, навіть через багато років, повертатися, щоб побачити улюблених вчителів і з теплотою в душі згадати час, проведений за шкільною лавою.