Як зробити об’ємний трикутник

Як зробити об'ємний трикутник

Серед любителів прикладного мистецтва завжди знайдеться чимало охочих експериментувати з формою. Трикутник, на перший погляд, мало чим примітний, проте варто тільки трохи додати йому обсягу, трохи добудувати його та перетворити на піраміду, як перед нами виникає дуже цікава постать. А якщо трохи пофантазувати і зробити його з бісеру, використовуючи техніку плетіння «ндебеле», то можна розраховувати на те, що вийде маленький витвір мистецтва.

Вам знадобиться

бісер, кристали, капронова нитка

Інструкція

  1. Техніка бісероплетіння «ндебеле» зародилася в Південній Африці і має більш ніж 200-річну історію. Завдяки «ндебеле», виходить малюнок, що чимось нагадує «ялинку», де намистинки розташовуються, як петлі в полотні, пов’язаному звичайними спицями. Отже, приготуйте японський бісер «Міюкі Делика» № 11 двох кольорів, або за відсутності такого — чеський бісер. Крім цього знадобиться бісерна голка з капроновою ниткою, підвіска «сердечко» виробництва Сваровські та основу для підвіски у вигляді шкіряного шнурка.
  2. Візьміть нитку, відміряйте порядку 2.5 метрів і починайте плести від її середини. Друга її половина ляже в основу другої половини трикутника. Бісер набираєте в такій послідовності: 2 бісеринки оттеночного кольору і далі — 13 штук основного кольору і т.д. У результаті повинно вийти кільце, яке замкнеться через першу намистинку.
  3. З двох бісеринок оттеночного кольору набираєте крок стилем «ндебеле», після чого плетете мозаїкою за основним кольором. На відтінкових бісеринках знову повторюється крок «ндебеле» до завершення кола.
  4. Після цього потрібно проплести ще три кола. Якщо ви все зробили правильно, то у вас повинно вийти шість пар оттеночного «ндебеле» на кожному куточку. Після того як одна сторона трикутника готова, приступаєте до другої. У справу піде другий кінець нитки. Починаєте плести перший ряд такими ж бісеринками. На куточках не забувайте робити крок «ндебеле». Заготовлене сердечко краще вплести відразу в середину внутрішньої сторони трикутника тієї ж голкою, додавши при цьому кілька бусинок.
  5. Потім проплетаете другу сторону кріплення і завершуєте ряд і так до завершення другої сторони. Сторони трикутника повинні вийти симетричними. Для більшого витонченості можете порушити симетрію, додавши по одній бусинці на кожну сторону, в тому числі на куточках.
  6. Краї зшиваються, і нитки виводите на верхнє ребро трикутника і починаєте плести перехідну планку під шкіряний шнурок. Потім плетете методом звичайної мозаїки, а в останній бусинці голки повинні перетнутися. Планка не повинна бути високою. На розведені нитки нанизуєте однакову кількість бусинок і плетете трубочку. Роботу завершуєте зшиванням трубочки.