Щоб налагодити освітлення в квартирі чи будинку, потрібно не так вже й багато — кабель, кілька простих освітлювальних приладів, вимикач і фурнітура для монтажу електропроводки. Дістати все це — зовсім не проблема. Основна складність полягає в тому, щоб, встановлюючи освітлення, не діяти врозріз із законами фізики і дотримати всі правила техніки безпеки.
Вам знадобиться
Відрізок кабелю необхідної довжини, вимикачі освітлення, розетки, відгалужувальні коробки, електроінструмент, один або декілька освітлювальних приладів
Інструкція
- Зробіть розмітку тих поверхонь, за якими збираєтеся прокладати кабель. «Танцювати» потрібно від розподільного щитка. Від нього буде йти основна лінія електропроводки в будинку або квартирі. Розмаїття потрібно місця, в яких плануєте монтувати світильники, вимикачі, розетки та відгалужувальні коробки.
- Підготуйте всі необхідні матеріали для установки електропроводки. Подбайте про те, щоб під час робіт у вас був достатній запас кабелю тієї марки, яку ви використовуєте, непогано мати під рукою також запасний вимикач освітлення і розетку. Якщо проводка буде закритою, знадобиться «болгарка» для штроблення каналу в стіні, якщо відкритою — Хомутки для кріплення кабелю.
- Підготуйте до монтажу електропроводки поверхні, по яких буде проходити кабель, і на яких будуть розміщені стаціонарні освітлювальні прилади. Спираючись на зроблену раніше розмітку, виштробіте в стіні і стелі жолоб для електропроводки, а також висвердлите гнізда під настановні коробки.
- Монтуйте в стіні (або на стіні, якщо проводка відкрита) кабель, що йде від розподільного електрощитка. Відрізки кабелю, що йдуть до вимикачів і розеток (вертикальні «спуски») слід приєднувати до основної лінії за допомогою скручування, виконуючи з’єднання в ответвительной коробці. Люстру або світильник до проведення треба підключати в останню чергу, попередньо встановивши вимикачі та розетки.
Корисні поради
Щоб не порушувати симетрію в приміщенні, світильник вішають у тому місці, де перетинаються діагоналі — відповідну точку можна знайти на підлозі, а потім спроектувати її на співпадаючий за формою і розмірами стелю.
Вибираючи між кабелем з мідною й кабелем з алюмінієвою жилою, варто віддати перевагу першому — він служить довше і краще тримає контакт в місцях з’єднання.