Як зробити план евакуації

Як зробити план евакуації

План евакуації являє собою поверхову план-схему, на якій вказано шляхи евакуації, відзначено розташування евакуаційних, запасних та аварійних виходів, пожежних сходів, телефонів, вогнегасників, кнопок пожежного оповіщення і пр. На плані евакуації також повинен бути розміщений текст, що пояснює правила поведінки людей під час евакуації, порядок і послідовність дій у разі надзвичайної небезпеки.

Інструкція

  1. План евакуації розробляється для будівель і споруд (крім житлових будинків) у всіх випадках, коли на поверсі знаходиться більше 10 чоловік. Вони повинні бути вивішені на видних місцях і виконані спеціальними, що світяться в темряві фарбами. Оформляються вони згідно затвердженої нормативної документації і мають стандартну систему умовних знаків.
  2. План евакуації складається з графічної та текстової частини. Основою графічної частини є поверховий план. Якщо площа поверху досить велика (більше 1000 кв.м), то складаються секційні плани на кожну окрему секцію поверху.
  3. На поверховий план вкажіть можливі шляхи евакуації з кожного приміщення. Вони повинні бути вказані зеленими стрілками, провідними до основних, запасним і аварійних виходів. На графічної частини за допомогою затверджених умовних позначень відзначте місця розміщення рятувальних засобів і засобів пожежогасіння, незадимлюваних сходових кліток, зовнішніх пожежних сходів.
  4. На плані евакуації позначте і місце розміщення самого плану, щоб в разі небезпеки читає його людина змогла зорієнтуватися по ньому зі шляхами евакуації.
  5. Умовні знаки та символи нанесіть на план евакуації згідно з вимогами щодо їх оформлення та дизайну, встановленими ГОСТ Р 12.4.026, резолюцією ІМО А.654 (16), А.760 (18) та іншими нормативними документами. Знаки і позначення можна доповнити текстовими пояснюючими написами.
  6. Текстову частину плану евакуації виконайте у вигляді таблиці. У ній відобразіть відомості про способи оповіщення про небезпеку, порядок та послідовність евакуації людей, відкритті всіх аварійних і евакуаційних виходів, перевірці того, чи знаходяться на поверсі покинули приміщення, перевірці спрацьовування і запуску включення установок і систем пожежної автоматики та гасіння пожежі. Текстову частину підпишіть у керівника організації.
  7. Схему підпишіть тими особами, які склали план евакуації, внизу повинні бути підписи співробітників, що ознайомилися з нею. План евакуації повинен бути затверджений керівником організації та погоджено з інспекцією пожежного нагляду, яка займається ця будівля, споруда.