Полімерна глина, або запікають пластик — пластичний, багатофункціональний і гарний матеріал, який має масу застосувань у творчості і рукоділля, і сьогодні ліплення з полімерної глини набуває все більше прихильників. З полімерної глини виготовляють біжутерію, прикраси, аксесуари для одягу та інтер’єру, ляльок, різні скульптури і фігури. Багато умільці мріють почати працювати з полімерної глиною, але не мають навичок правильного поводження з цим матеріалом.
Інструкція
- Перш за все, підберіть для себе оптимальний вид полімерної глини. Для різних робіт підходить різний пластик — існують більш м’які і більш жорсткі типи пластика, а також типи, які підходять тільки для виготовлення ляльок або тільки для виготовлення прикрас.
- Якщо ви хочете ліпити ляльок, вам підійде Skulpey або Cernit, а також деякі види Fimo. Для виготовлення прикрас та аксесуарів з кольорового пластики в різних креативних техніках найкраще підходить лінія кольоровий пластики Fimo Soft — вона м’яка, пластична і проста в обробці, а також має великий вибір кольорів і відтінків.
- Почавши працювати з пластикою, забезпечте собі зручну і чисту робочу поверхню. Як робочої поверхні візьміть великий скляний або пластиковий лист, на який додатково можна постелити вощений папір.
- Як інструменти підготуйте гострий канцелярський ніж, маленьке гостре лезо, палички для прорізів і отворів в пластиці, а також ви можете придбати дороге спеціальне обладнання для ліплення з полімерної глини — паста-машину і подібні пристосування.
- Крім того, вам знадобляться вологі серветки для рук, м’яка ганчірочка від пилу і качалка для розкочування глини в тонкі пласти, якщо у вас немає паста-машини. У ролі качалки може виступати проста скляна пляшка.
- Також вам будуть потрібні інструменти для налагодження та полірування виробів — наждачний папір різного ступеня жорсткості, м’яка замша, шматочки повсті, шліфувальна паста.
- Для виготовлення бус і проколювання отворів в бусинах використовуйте довгу тонку спицю або крупну швейну голку.
- Відкривши упаковку пластики, ретельно розімніть масу пальцями, щоб зробити більш теплою і податливою, відщипуючи від загального шматка пластики по шматочку. Стежте, щоб ваше робоче місце не піддавалося впливу прямих сонячних променів — вони шкодять полімерної глини.
- Не бійтеся змішувати кольору і експериментувати — для перетворення двох відтінків в третій, змішуйте рівну кількість пластики обох кольорів і рівномірно розминайте їх, поки не отримаєте третій колір. Якщо змішувати кольори не повністю, залишаючи розводи, ви отримаєте гарний мармуровий ефект.
- Щоб виготовити прості форми і ефекти, спробуйте скрутити в джгут дві тонкі ковбаски двох різних кольорів. Розгладьте вийшла двоколірну ковбаску — з неї вже можна робити прикраси.
- Для полегшення готового виробу, якщо воно має бути занадто великим, використовуйте як основи для намистин і деталей шматочки пінопласту, обгорнуті фольгою, обклеівая їх пластикою потрібних кольорів.
- Уважно читайте інструкції до тієї пластиці, яку ви купили, і при запіканні в точності дотримуйтесь вимог до температурного режиму та періоду запікання вироби в духовці. Готовий виріб після запікання зашліфуйте і розгладьте його фактуру.