Як зробити повний привід


 

Ведучі колеса розташовані на осі, на яку передається крутиться момент: саме ці колеса з’єднані з двигуном. Ведені ж колеса просто котяться. Існує кілька видів приводів: передній, задній і повний. У кожного з цих приводів є свої особливості.



Вам знадобиться

— інструменти;
- Диференціал;
- Віскомуфти.

Інструкція

  1. З’ясуйте основні принципи роботи повного приводу автомобіля. Головний вузол у цій системі — диференціал. Для забезпечення різної частоти обертання ведучої пари коліс використовують міжколісний диференціал, а приводних валів — міжосьовий диференціал.
  2. Використовувані диференціали можуть бути блокуємими і вільними, а також симетричними і несиметричними. Крутиться момент в симетричних дифференциалах розподіляється порівну між диференціалами, а в несиметричних — неоднаково. Щоб повний привід працював нормально, в трансмісії повинен бути міжосьовий і два міжколісних диференціала.
  3. В сучасних повнопривідних автомобілях застосовується вязкостная муфта. У пристрої використана силіконова рідина, яка сприяє зниженню різниці в швидкостях обертання приводних валів.
  4. При прослизанні одного з коліс в результаті нагрівання значно збільшується в’язкість силіконової рідини, через що диски віскомуфти з’єднуються, а обертання приводних валів здійснюється з однаковою швидкістю. Для створення повного приводу використовуйте комбінацію з міжосьового вільного диференціала і віскомуфти, що виконують роль блокуючого пристрою, що працює в автоматичному режимі.
  5. Друге пристрій, призначений для блокування — диференціал підвищеного тертя. Під час руху такий диференціал розподіляє між осями крутиться момент порівну. Принцип дії цього пристрою: як тільки починається прослизання коліс однієї осі, що крутиться момент тут же перекидається на другу вісь, колеса якої мають кращим зчепленням.

Зверніть увагу

Приділіть увагу якості збірки повнопривідного механізму.

Корисні поради

Для повного приводу кращим вважається використання диференціала підвищеного тертя, ніж віскомуфти. Диференціал являє собою механічний пристрій, що дозволяє запобігти пробуксовку. На відміну від диференціала, вискомуфта реагує на втрату зчеплення.