Бачити в темряві як вдень — мрія дитинства кожного хлопчиська. Ти бачиш, а тебе ніхто не бачить! Це можливо, якщо є прилад нічного бачення. Адже ПНВ можна зробити своїми руками, в домашніх умовах! Для цього необхідно лише згадати шкільні уроки хімії.
Вам знадобиться
- Муфельна або електропіч;
- Короткофокусний об’єктив;
- Двоопуклої лінзи;
- Речовини та реактиви зі шкільної хімлабораторії.
Інструкція
- Дві скляні пластинки опустіть в суміш з сірчаної кислоти (H2SO4) і дихромата калію (К2Сг2О7). Після закінчення 4-х годин просушіть.
Хлорид олова (SnCl2) покладіть в порцелянову чашечку і помістіть в муфельну піч. Через брак муфельній, можна використовувати електропіч. На відстані 8-10 см над чашкою закріпіть скла. Чашечку накрийте металевої платівкою.
Коли температура в печі підніметься до 400-480 градусів, металеву пластину приберіть. На стеклах незабаром утворюється дуже тонке струмопровідне покриття. - Потім на одну з пластин необхідно нанести фотополупроводнік.
Він готується шляхом злиття рівних кількостей 3%-ного розчину тіо-карбомід Na4 C (S) NH2 і ацетату свинцю (6%-ний розчин). Нанесіть на вільну від струмопровідного покриття сторону пластини лак, потім вертикально, за допомогою пінцета, опустіть її в отриманий розчин.
Тепер, обов’язково в гумових рукавичках, налийте у посудину з пластиною концентрований розчин лугу і дуже акуратно перемішайте скляною паличкою, не зачіпаючи пластини.
Через приблизно 10 хвилин платівку вийміть і ретельно вимийте в дистильованій воді. Висушіть.
Знову в піч поставте чисту фарфорову чашку, тепер з сріблом, і помістіть над нею оброблювану пластину. Повторіть процес, тільки тепер підійміть температуру до 900 град. Досягніть отримання дзеркальної плівки на пластині. - Для виготовлення люмінофора на другий пластині знову приготуйте піч. На цей раз у фарфорову чашку покладіть кристалики міді і кристалики ZnS в пропорції: ZnS — 100%, Сu (мідь) — 10%. У печі буде проходити процес циркуляції парів міді і проходження їх між кристалами. Ні в якому разі не розмелюють отримані кристали. В результаті повинен вийти безбарвний порошок.
- Тепер змішайте цапонлак з кристалами. отриману суміш вилийте на пластину з шаром зі срібла.
Коли суміш повністю розтечеться і утворюється рівна поверхня, накладіть другу пластину на лак і злегка стисніть.
(Не забудьте після нанесення струмопровідного покриття припаяти проводки по краях пластин).
Загерметизуйте отриманий прилад нічного бачення. - Зберіть схему генератора високої напруги.
- Зберіть сам прилад. Об’єктивом до нього може послужити об’єктив від будь-якого короткофокусного фотоапарата, як окуляра можна використовувати будь-яку двоопуклу лінзу.
Після остаточного складання перевірте ще раз всі з’єднання і вмикайте. На вашому ПНВ тихо запищить трансформатор — працює.
Зображення може з’явитися не відразу. Змінюйте частоту генератора, рівень напруги. Ставте максимальну чутливість.
І — користуйтеся.