Ракета — це не просто іграшка. Це справжнісінький літальний апарат, який працює за тим же принципом, що і справжня ракета. Запуск такої ракети може стати гідним завершенням свята.
Вам знадобиться
Для палива:
Селітра калієва 62%
Вугілля деревне 28%
Сірка 10%
Інструкція
- Зробіть паливну суміш, смішки селітру, вугілля і сірку в необхідних пропорціях Зробіть суміш для гнота, змішавши селітру і сірку з розрахунку 9 частин селітри на 1 частина сірки.
- Просвердлите металеву частину гільзи з боку кріплення Капсель. Видаліть елементи кріплення Капсель.
- У дошку вбийте цвях. Цвях повинен виступати на 2 см над дошкою. Виступаючий Кнець цвяха акуратно сточите, надавши йому плавні конічні обводи. Гострий кінець злегка затупити.
- Ретельно видалите металеву тирсу. Одягніть гільзу металевою частиною на цвях і засипте в неї добре перемішане паливо на ¾ висоти.
За допомогою дерев’яної круглої палиці спресуйте паливо в гільзі, злегка вдаряючи по ній киянкою. - Виріжте з паперу кружок, трохи більший внутрішнього діаметра гільзи. Він повинен повністю закрити шар палива. Поверх вийшла перегородки засипте паливну суміш шаром в 0,5 см і заклейте гільзу зверху шаром тонкого паперу. Цей заряд служить для випускання парашута.
- Візьміть круглу палицю більшого діаметру. Оберніть її шаром газетного паперу. Закріпіть його клеєм і дайте просохнути. Після цього злегка просочіть газетний шар маслом і обітріть.
- Намотайте на отриману заготовку трубку з креслярського паперу в 2 витка товщиною. Ретельно промажте кожен виток клеєм. Висушіть вийшла трубку на палиці.
Зніміть трубку з палиці. Видаліть шар газетного паперу, він більше не знадобиться. - З м’якої деревини зробіть обтічник ракети. Він являє собою пробку завдовжки 6-7 см, верхній кінець якої сходить на конус і закінчується закругленням, а нижній довжиною 1-1,5 см щільно вставляється у верхню частину паперової трубки. Ви полусілі корпус ракети і обтічник.
- Зробіть з ватману стабілізатори. Їх має бути не менше трьох. Вони являють собою трикутники і повинні мати пелюстки для з’єднання з ракетою. Стабілізатори до корпусу ракети закріпіть за допомогою клею. З торця обтічника, який вставлений в корпус ракети, закріпіть металеве кільце або скобу внутрішнім діаметром 0,5 см, зроблене зі сталевого дроту. Замкніть кільце. Воно служить для кріплення парашута.
- Вставте гільзу-двигун в нижню частину ракети. Він повинен входити щільно і діставатися назад з вимогою. Якщо двигун погано тримається, зсередини корпусу вклейте додаткове паперове кільце шириною 3 см. Остаточно просушіть корпус. Пофарбуйте його водостійкою фарбою в яскравий колір.
- Зробіть парашут. Діаметр купола 15-20 см. Для даної моделі застосуйте стрічковий парашут. Один кінець стрічки прикріпите до дерев’яної палички. До кінців палички прикріпіть петлю з нитки довжиною 10 см. До одного кінця петлі прив’яжіть шматок авіаційної гуми довжиною 10 см. Кінець гумової нитки обв’яжіть навколо дротяного кільця, надітого на обтічник. Додатково закріпіть його з допомогою звичайної нитки. До кільця обтічника прив’яжіть ще одну нитку довжиною 10 см. До неї також прив’яжіть шматок авіаційної гуми, а до нього ще 5 см звичайної нитки. Закріпіть цю нитку з внутрішньої сторони корпуса ракети в трьох сантиметрах від верхнього кінця трубки корпусу. Можна пропустити її крізь весь корпус, зробивши в ньому отвір і оклеив для міцності паперовим кільцем.
- Покладіть парашут. Для цього змотати стрічку в рулон, починаючи від вільної сторони. Притисніть рулон із зовнішнього боку паличкою, до якої кріпиться парашут. Акуратно засуньте вийшов рулон в корпус ракети. Зверху покладіть стрічку і нитка кріплення до обтічника. Закрийте конструкцію обтічником.
- Зробіть стартовий пристрій. Відріжте шматок залізної дроту довжиною 120 см. З ватману на дроті склейте 2 циліндра довжиною 1 см і діаметром трохи більше діаметра дроту. Кільця повинні вільно ковзати по дроту. Отримані кільця закріпіть на одній поздовжній лінії на корпусі ракети міцним клеєм. Одне кільце закріпіть в місці стику корпусу зі стабілізатором, інше — у верхній частині приблизно в 1 см від обтічника. Ракета повинна вільно ковзати по дроту. На відстані 50 см від одного з кінців дроту намотайте на неї обмежувальне кільце з будь дроту. Дальгов цього кільця ракета опускатися не повинна. Цією стороною дріт повинна встромлятися в землю.
- Зробіть запал. Можна взяти готовий запал від хлопавки або петарди, але довжина може виявитися недостатньою. Зробіть стопін. Візьміть бавовняну нитку і складіть її в 6 разів. Повинен вийти відрізок довжиною 8 см. Зваріть клейстер. Змочіть нитка крохмальним клейстером. Умочіть її по всій довжині в склад, аналогічний палива, але без вугілля. До нитки повинен прилипнути шар такого складу. Одержаний шнур просушіть.
- Перед стартом вставте двигун в ракету. Перед тим, як його вставити, в корпус ракети вставте пиж. Пижом може бути шматок пінопласту. Зігніть шнур з одного кінця і вставте цим кінцем в сопло. Ракета готова
Зверніть увагу
Процес виготовлення ракетного двигуна хоч і безпечний, але потрібно проводити його обережно. Можна скористатися готовим ракетним двигуном.
Корисні поради
Рекомендується використовувати цигарковий папір.