Редуктор являє собою комплект шестерень, які укладені в одному загальному корпусі, званому картером. Наявність корпусу дозволить розташувати деталі компактно і захистити їх від механічних пошкоджень і забруднень.
Вам знадобиться
— сталевий лист;
- Шестерні;
- Підкладки;
- Верстат.
Інструкція
-
Скористайтеся наступною схемою для виготовлення редуктора. Зробіть двосекційний корпус редуктора, для цього використовуйте сталевий лист товщиною від 6 до 8 міліметрів. Всі стінки його повинні бути прямокутними. Зваріть обидві секції, з’єднайте між собою за допомогою чотирьох болтів. Притягніть обойми підшипника шістьма гвинтами до стіни. Прокладки під обойму повинні бути виготовлені з маслостойкой гуми. - З’єднайте приводний вал, зроблений з однієї заготовки, з вихідним валом коробки передач силового агрегату. Змінюйте в залежності від діаметру пневматиків передавальне число першого ступеня. Його можна підібрати кількістю зубців пари циліндричних шестерень. Ведену шестерню розташуйте на валу шестерні наступного ступеня. Даний вал використовуйте для відбору потужності і приводу лебідки, а також інших механізмів.
- Виготовте другий ступінь редуктора з трьох конічних зубчастих коліщаток. Провідну шестерню розташуйте в зчепленні з парою ведених шестерень, які необхідно встановити на загальному валу. Забезпечте його рух зубчастої втулкою, яка пересувається по шліцах вала. Здійсніть зачеплення втулки з веденою шестернею або помістіть її нейтрально між ними. На корпус редуктора прикріпіть важіль для перемикання втулки.
- Забезпечте реверс при складанні редуктора, якщо транспортний засіб не оснащено заднім ходом, так як не має потрібної передачі. Врахуйте, що він повинен мати ті ж швидкості, що і при прямому русі. Даний редуктор дозволить встановити привід у будь-якій частині пневмоходу. Усуньте зазори в зчепленні шестерень за допомогою підкладок. Виробляти виготовлення редуктора краще в майстерні, яка оснащена зубонарізний верстатами та обладнанням, призначеним для зміцнення тертьових деталей.