Як зробити репортаж


 

Репортаж відноситься до інформаційного жанру журналістики. Репортер передає або описує події, свідком яких він став або які відбуваються в даний момент. Задача репортера — так описати події, щоб створити у глядачів чи читачів ефект присутності.


Інструкція

  1. Для цього в репортажі повинні висвітлюватися швидко розвиваються події. Репортер повинен викладати динаміку цих подій. Якщо подія розвивається швидко, то достатньо лише коментувати його. Якщо ж воно уповільнене, то можна доповнити репортаж різними фактами. Можна розповісти передісторію, нагадати учасників. Можна також додати власних переживань, якщо ви були його учасником або свідком того, що відбувається події.

  2. Репортаж найчастіше використовується в телевізійній журналістиці. У жанрі репортажу проходять прямі включення, новини з місця подій. У телевізійному репортажі голос ведучого або репортера супроводжує картина подій. Можна взяти інтерв’ю в учасника або свідка ситуації.

  3. У періодичній пресі жанр репортажу межує з деякими художньо-публіцистичними жанрами. В тексті репортаж носить більш описовий характер. Застосовується метод спостереження і фіксації його ходу і результатів. Текст не повинен нести складних стилістичних конструкцій, художніх прийомів. Але і обмежуватися сухим викладом фактів не потрібно, адже це не новинна замітка. Опис події можна почати і з абстрактній теми, побічно пов’язаної з цією подією, а потім плавно перейти до даної новини.

  4. Текст обов’язково повинен бути підкріплений фотографіями, які допоможуть читачеві краще уявити відбувається картину. Фотографію потрібно обов’язково підписати. Наприклад, «Кортеж президента прибув в Дитячий будинок Санкт-Петербурга» або «Іменинниця отримала багато букетів».