Розрахунок петель необхідно робити до початку процесу створення в’язаного виробу. Для точності необхідна форма виробу. Кожна деталь повинна бути виготовлена в натуральну величину.
Вам знадобиться
— Нитки;
- Спиці;
- Лінійка;
- Шпильки або голки.
Інструкція
- Для початку необхідно визначити щільність в’язання. Для цього з пряжі, призначеної для виготовлення речі, зв’яжіть невеликий зразок. Використовуйте спиці, якими будете в’язати сам виріб. Петлі останнього ряду обов’язково закріпіть, а сам зразок отпарьте праскою.
- Потім візьміть шпильки або голки і позначте ними квадрат 10 * 10 см — чіпляйте по ширині і висоті пов’язаного зразка, злегка розтягуючи полотно. Можете вирізати з картону спеціальну рамку 10 * 10 см.
- Приколіть рамку шпильками або пришийте до зразка наметочним швом. В отриманому ділянці порахуйте кількість петель в ширину і кількість рядів у довжину. Виходячи з цих даних, можна обчислити щільність в’язання.
- Перемножте показники між собою і розділіть на 10. Наприклад, в ширину у вас вийшло 20 петель, в довжину 25 рядів — 20 * 25 = 500/10 = 50, значить, в одному сантиметрі укладається 5 петель — це щільність в’язання.
- Розгляньте такий приклад: необхідно пов’язати деталь шириною 50 см. Помножте 50 на 5, виходить, для деталі на спиці необхідно набрати 250 петель.
- Крім розрахунку петель перед початком в’язання необхідно визначити номер підходящих для вашої пряжі спиць. Для цього наявні нитки складіть вдвічі і скрутіть — вибирайте спиці, орієнтуючись на отриманий обсяг пряжі.
- Звертайте увагу на етикетку товару при виборі та купівлі пряжі в магазині. Намагайтеся брати таку, яка буде відповідати обраній моделі виробу. Зазвичай виробники вказують і щільність в’язання, і номер спиць.
- Враховуйте кількість метрів пряжі в одному мотку. Такі ж дані зазначаються в описах до в’язаним виробам. Якщо значення в описі моделі і на етикетці обраної пряжі збігаються, можете сміливо орієнтуватися на розрахунки, дані для конкретного розміру в описі.
Корисні поради
Враховуйте, що деякі види ниток — шерсть, шовк дають сильну усадку готового пов’язаного вироби після прання. Тому пов’язаний з таких ниток зразок краще випрати, висушити і відпарити ще до розрахунку петель.