Коли вам треба влаштуватися на роботу або розповісти про себе в компанії незнайомих людей — в цьому допоможе самопрезентація. Мистецтву презентацій вчить наука риторика. Знамениті оратори всіх часів навчалися цього роками і виробили кілька простих правил, дотримуючись яких ви можете підготувати відмінну самопрезентацію.
Вам знадобиться
правила риторики, підготовлена мова, мова тіла
Інструкція
- Звичайно, можна виступати без підготовки, але для цього потрібно бути генієм ораторського мистецтва. Тому краще накидати текст презентації заздалегідь і запам’ятати його основні положення (але не заучувати). Тест повинен складатися з трьох частин — цікаве і яскраве вітання, основна частина, де ви розповідаєте про свої досягнення і запам’ятовуються ув’язнення.
- Не полінуйтеся оцінити те, як звучатиме Ваша мова з боку. Запишіть її на магнітофон чи комп’ютер і послухайте, будь інтонацій Вам не вистачає. Наприклад, для того, щоб співрозмовник відчув вашу впевненість, використовуйте дієслова доконаного виду — зробив, підготував, вчинив і т.д.
- Важливо чітко знати для кого Ви робите самопрезентацію. Ви повинні бути максимально налаштовані на Вашу аудиторію і бути готовим відповідати на її самі провокаційні питання. Навіть якщо ця аудиторія одна людина, наприклад, Ваш майбутній начальник.
- Велике значення відіграє мова тіла. Треба стежити за своєю позою та жестами під час презентації. Вони повинні бути максимально відкритими.
- Як вважають американські дослідники Тедеші і Ріес, існує п’ять способів самопрезентації: це намагання сподобатися, самореклама, залякування, демонстрація духовного переваги і демонстрація власної слабкості.
Корисні поради
80% успіху вашого виступу залежить від мови тіла і правильної інтонації.