Як зробити сережки своїми руками

Як зробити сережки своїми руками

Витончені сережки, зроблені своїми руками, не тільки ідеально підійдуть до вашого наряду і привернуть увагу до особи, але і розкажуть оточуючим про те, яка ви рукодільниця і який чудовий у вас відчуття стилю.

Вам знадобиться

Швензи
Тепла мильна вода
Непряденая шерсть
Голки, нитки
Ювелірна дріт
Намистини

Інструкція

  1. Одна з найпростіших технік для саморобних сережок — валяння з різнокольорової вовни.

    Підберіть шерсть потрібних вам кольорів. Якщо необхідного відтінку немає в продажу або у вас під рукою, спробуйте створити його самі, змішуючи кольору. Припустимо, вам потрібен яскравий помаранчевий колір. Візьміть пасмо вовни жовтого кольору і пасмо вовни червоного кольору. Складіть разом. Розділіть навпіл і знову складете, так щоб стикалися волокна різних кольорів. Ще раз розділіть і знову складете. Повторюйте процедуру до тих пір, поки у вас не вийде потрібний відтінок.
  2. Складайте волокна вовни паралельно один одному, поступово скачуючи їх у кульку. Змочіть руки в теплій мильній воді і почніть валяти кулю між долонь, як ви б вчинили з глиною або пластиліном.

    Поки куля ще не дуже тугий, до нього можна додавати нові волокна, попередньо розпушивши їх.
  3. Не забувайте час від часу змочувати руки в теплій мильній воді. Якщо води стало занадто багато, прокатайте кульку по рушнику.
  4. Ваш куля буде готовий, коли він стане досить тугим і на його поверхні не буде окремих пасом і ворсинок. Добре скручений куля практично не змінює форму. Якщо ви тиснете на кульку, і він стає овальним, потрібно катати ще.
  5. Для створення складної фактури ви можете додати в кулю шовкові або лляні волокна.
  6. Зробіть другий кулька такого ж розміру як перший.
  7. Прополощіть повстяні намистини і дайте їм висохнути.
  8. Тепер залишилося прикріпити до них швензи — застібки для сережок. Звичайно, можна виготовити швензи і самим з дроту, але, як правило, це займе багато часу і кропіткої праці. Так само не завжди виходить отримати ідеально рівний край дроту, який ви будете вставляти у вухо, і тоді вона буде травмувати ніжну мочку.
  9. Візьміть голку з шовковою ниткою, зав’яжіть вузлик і проткніть кульку наскрізь рівно посередині. Протягніть голку через вушко швензи. Повторіть операцію кілька разів. Закінчуйте на нижньому боці сережки, зав’язавши елегантний вузлик. Все, сережки можна носити.
  10. Можна спростити завдання, зваляв один повстяний кульку і розрізавши його навпіл. У вас вийде дві сережки напівсферичної форми з цікавою фактурою на зрізі.
  11. Найпростіші незвичайні сережки ви можете зробити, підібравши в магазині для рукоділля різноманітні намистини і зібравши їх на спеціальну дріт. У таких магазинах продаються намистини-фігурки, скляні намистини, металеві і намистини з напівкоштовних каменів. Ви можете навіть придбати дуже модні останнім часом намистини з муранського скла і у вас будуть не просто красиві, а й культові сережки.
  12. Можна зміцнити на кінці таких сережок декоративну подвеску.Тогда почати доведеться з того, що за допомогою гостро заточеного пінцета зробити на дроті гачок. Зручно спробувати «обмять» дріт на невеликому металевому стрижні, наприклад, на спиці. Одягніть підвіску на гачок і замкніть його за допомогою невеликих плоскогубців. Якщо у вас немає необхідних інструментів, можна спробувати це зробити щипчиками для задирок.
  13. Якщо ви не хочете кріпити підвіску, а хочете, щоб сережка закінчувалася бусиною, створіть на кінці дроту потовщення, яке не дозволить намистинами звалюватися. Це може бути «крапля», отримана при нагріванні дроту паяльником, або можна зробити акуратну спіраль за допомогою плоскогубців.
  14. Тепер надягайте на дріт намистину або кілька намистин і, за допомогою тих же плоскогубців, закріпіть кінець дроту на швензи. Сережки готові.

Корисні поради

Замість намистин можна також використовувати спеціально оброблені декоративні пташине пір’я.

Легко і просто зробити сережки з дерев’яних дисків, попередньо нанісши на них зображення в техніці декупаж. Для цього до дисків, за допомогою свердла і клею, кріпляться швензи, диски фарбують акриловими фарбами, накладають картинку і покривають лаком.

Сережки з полімерної глини підходять для тих, хто любить ліпити. Навіть володіючи мінімальними навичками в скульптурній ліплення, можна створити дивовижні плоскі фігурки, використовуючи різноманітні шаблони.