Серед безлічі жанрів фотографії виділяється жанр панорамної фотографії, який відрізняється великими вимогами до професіоналізму фотографа і якості фотоапаратури. Красиві і масштабні сферичні панорами, що дозволяють повною мірою оцінити цілісний природний або міський пейзаж, можна навчитися робити самостійно. Для цього вам необхідно знати, від чого залежить створення якісної панорами.
Інструкція
- У першу чергу подбайте про відповідний обладнанні — вам буде потрібно якісний і міцний штатив з рівнем, а також хороший фотоапарат. Панораму можна сфотографувати не тільки дзеркальною камерою, а й звичайної цифровою «мильницею», але набагато зручніше зйомки проходять з хорошою камерою зі знімними об’єктивами. Бажано використовувати для зйомки спеціальну панорамну головку, яка зробить вашу панораму більш коректною та красивою.
- Для подальшої зшивання кадрів в сферичну панораму використовуйте програмне забезпечення різних видів — для зшивання кадрів вам підійде програма PT Gui Pro 8.3.3, для редагування кадру використовуйте універсальний Adobe Photoshop CS4, а для закрутки панорами — Pano2vr.
- При зйомці панорами знайдіть нодальной точку і налаштуйте панорамну головку під об’єктив вашої камери. Встановіть штатив в потрібній точці, виходячи з композиції кадру, а потім встановіть вручну налаштування фотоапарата. Зменшіть параметр ISO до мінімуму, а діафрагму і витримку налаштуйте відповідно до освітленням.
- Закрийте діафрагму, наскільки зможете. Витримку робіть якомога менше. Потім встановіть ручне фокусування і відповідний баланс білого, щоб всі частини панорами мали однаковий зовнішній вигляд. Відзнявши всі кадри для панорами, приступайте до зшиванню на комп’ютері, використовуючи описану вище програму.
- Всі кадри попередньо зменшите і оптимізуйте в Фотошопі, щоб процес складання панорами не зайняв багато часу. У програмі PT Gui Pro завантажте зображення, вибравши в меню пункт Load Images, а потім виберіть опцію Align Images і дочекайтеся закінчення процесу зшивання фотографій. Ви побачите попередній результат зшивання.
- При необхідності відкоригуйте готову панораму вручну, використовуючи вкладку Control Points, і встановіть вручну контрольні точки панорами. У вкладці «Додатково» виберіть опцію Optimizer для остаточної оптимізації панорами.
- Щоб сформувати панораму в одному файлі, натисніть Create Panorama. Задайте розмір і формат файлу, а також вкажіть шлях для його збереження. Готову панораму відредагуйте в Фотошопі. Для остаточної закрутки панорами і додання їй сферичної форми, використовуйте програму Pano2vr.