Як зробити шампунь з мила

Як зробити шампунь з мила

У пошуках кращого засобу для догляду за своєю зовнішністю жінки все частіше звертаються до натуральних джерел. Створити свій шампунь, який підходить саме для свого типу волосся, що не має штучних добавок, представляється хорошим виходом у боротьбі за красу.

Вам знадобиться

- 50 мл мила
- 1 ч.л. мигдалевого масла або олії з виноградних кісточок
- 30 крапель ефірного масла
- 2 ст.л. сухих трав
- 180 мл води

Інструкція

  1. Для того щоб зварити шампунь з мила, приготуйте всі необхідні інгредієнти. І якщо мило і масла вже готові до того, щоб почати перетворення в шампунь, то відвару з трав потрібно якийсь час, щоб настоятися. Сухі трави або їх суміш заваріть крутим окропом, накрийте щільно кришкою і залиште настоюватися протягом півгодини. Візьміть ромашку, календулу, шавлія або кропиву.
  2. В якості основи для шампуню візьміть мило. Краще підійде оливкова або гліцеринове — воно більш м’яке і щадне. Мило натріть на тертці і покладіть у металевий посуд — невелику каструльку або миску. Для того, щоб розтопити мило, підігрійте його на водяній бані. Помішувати в процесі мило не потрібно, потрібно зняти піну, що утворилася. Не доводьте мило до кипіння, як тільки воно стане, додайте в нього гарячу воду. Для роботи над домашнім шампунем краще всього брати перевірену покупну або добре фільтровану воду. Тепер знімайте каструльку з вогню і трохи остудіть. Для того, щоб продовжувати роботу над шампунем, температура мильної основи повинна дорівнювати приблизно 35 градусам.
  3. Далі додайте в розтоплене мило базове масло. У шампунь, відповідний для нормального волосся, підійде олія з виноградних кісточок або мигдальне. Акуратно розмішайте масло.
  4. Наступні на черзі — ефірні масла. У ваш шампунь з мила додайте одну або кілька таких масел, як апельсинове або рожеве, масла іланг-іланг, троянди, бергамоту, лимона або хвойне. У тому випадку, якщо ви поєднуєте кілька видів ефірних масел, прочитайте їх корисні властивості і врахуйте аромати.
  5. Далі прийшла черга трав’яного відвару. Процідіть його через дрібне ситечко або складену в кілька разів чисту марлю. Тепер додайте відвар в каструльку з шампунем. Акуратно перемішайте все і заливайте у заздалегідь підібраний флакон.
  6. Зберігати шампунь з мила, створений своїми руками, треба в холодильнику. Врахуйте також, що термін придатності у такого шампуню недовгий — близько двох тижнів.

Зверніть увагу

Для жирного волосся підійдуть мигдальне масло, ефірні масла кипариса, грейпфрута, базиліка або бергамота і відвари календули, лопуха, чебрецю.

Для сухих — масло жожоба або виноградних кісточок, ефірні масла лаванди, апельсина, мірри або жасмину і відвари мати-й-мачухи, календули, лаванди.

Корисні поради

Для того, щоб при натирання мила на тертці уникнути летить у різні боки сухий мильної пилу, попередньо трохи нагрійте мило. Наприклад, на теплій батареї.