Ляльковий театр — захоплююче і цікаве мистецтво, яке не залишить байдужими ні дорослих, ні дітей. За допомогою лялькового театру можна розігрувати різноманітні постановки, сценки та казки, використовуючи різних ляльок — для театру підійдуть рукавичок, пальчикові ляльки, ляльки з дерева та пап’є-маше. Однак постановка лялькового театру неможлива без відповідних декорацій. У театрі ляльок це ширма. Виготовити ширму для лялькового театру ви зможете власними руками.
Вам знадобиться
Вам буде потрібно два-три рулони шпалер будь-яких, шнур або довга мотузка, багато коробок з гофрокартону та п’ять літрів клею ПВА. Також вам знадобляться макетний ніж, довга лінійка, рулетка, ножиці, шило, широка кисть і тканину.
Інструкція
- Визначте, якої висоти буде ваша ширма — це залежить від вашого зростання і від типу ляльок. Лялька повинна підніматися над ширмою на дві третини своєї висоти, і ви не повинні відчувати труднощів, піднімаючи над ширмою руку. Вас не повинно бути видно з-за ширми — відповідно до цього правила формуйте її висоту.
- Наріжте картонні коробки на листи і встановіть з них передню частину ширми. Щоб ширма не деформувалася, проклейте кілька шарів гофрокартону — тоді конструкція буде міцною і стійкою.
- Розташовуйте аркуші картону встик, щоб гофровані смуги йшли в одному напрямку. Наступний шар картону розташовуйте так, щоб смуги гофрування йшли поперек попередніх. Це додасть конструкції ще більшу міцність. Склейте листи, промазав їх клеєм ПВА і притиснувши їх один до одного. Усього у вас повинно вийти три-чотири шари картонних аркушів.
- Склеївши чотиришарову картонну плиту, покладіть її на підлогу і походіть по ній у взутті на плоскій підошві, щоб розрівняти поверхню плити. Піднімайте плиту з підлоги на наступний день тільки після повного висихання клею. Виготовивши передню сторону ширми, переходьте до виготовлення бічних сторін і бортиків.
- Згини картону для кріплення одних листів з іншими робіть одношаровими. Верхню арку ширми виготовте також з тришарового картону і просушіть. Після цього виготовте задню стінку ширми для закріплення декорацій і скріплення разом бічних сторін ширми.
- Після того як всі деталі ширми (передній фартух, задня стінка і боках) висохнуть, починайте складання. З’єднання не тільки проклеюють клеєм, а й прошивати великими стібками за допомогою шила і міцного шнурка. Розташовуйте отвори для прошивки досить далеко один від одного, щоб не порвати картон.
- Закріпіть обидві бічних стінки, після чого складете ширму стулками всередину і пропрасуйте місця з’єднання. Обклейте стулки ширми шпалерами або кольоровим папером, як з внутрішнього, так і з зовнішнього боку. Вибирайте для обклеювання не надто яскраві шпалери, на яких малюнок не сильно виражений — це потрібно для того, щоб шпалери не відволікали увагу від того, що відбувається на сцені.
- Після висихання шпалер обробіть краю віконця ширми шпалерним бордюром. Задню стінку ширми обклейте білим папером або шпалерами, перевернутими виворітного стороною вгору. Поставте ширму вертикально після повного висихання і визначте, наскільки її конструкція стійка.