Зайва вага — проблема 21 століття. Фастфуд, мінімум фізичної активності та багато іншого призвело до того, що кожен третій на планеті страждає надмірною вагою. Стримати свій апетит і привести тіло в норму допоможуть кілька простих методів.
Інструкція
- Виспівувати склянку чистої води перед їжею. Цей нехитрий прийом допоможе зменшити кількість споживаної їжі — адже частина шлунка ви вже займете водою. Якщо ви відчуваєте, що це не допомагає, випийте дві склянки. Робіть це приблизно за десять — п’ятнадцять хвилин до їди. Але не запивайте їжу водою в процесі її вживання, так ви будете розбавляти шлунковий сік і погіршувати процес травлення.
- Скоротіть обсяг шлунка. Зменшіть порції, збільшивши частоту споживання їжі. Їжте п’ять — шість разів на день, але їжа за один прийом повинна вміщатися в ваших долонях.
- Не плутайте відчуття голоду і спраги. Це трапляється часто — ви начебто хочете їсти і знову відправляєтеся до холодильника. Насправді, ви можете всього лише хотіти пити. При появі почуття голоду через півгодини після прийому їжі спробуйте випити води. Швидше за все, вам стане легше.
- Їжте повільно. Ретельно пережовуйте їжу. Чим повільніше ви будете жувати, тим менше встигнете з’їсти. Адже мозок подасть сигнал організму про насичення вже через 20 — 25 хвилин після початку прийому їжі.
- Не відмовляйтеся від сніданку. Люди, що пропускають найважливіший прийом їжі, часто страждають зайвою вагою і підвищеним апетитом протягом усього дня. Якщо вам складно змусити себе з’їсти щось серйозне, то вживайте яблуко і чашку чаю. Так ви зарядитесь енергією на півдня і позбавите себе від некерованого почуття голоду.
- Замініть один прийом їжі на овочевий або фруктовий салат. Для поліпшення травлення, правильної роботи шлунка варто вживати більше фруктів і овочів. Спробуйте при появі голоду з’їсти пару яблук, помідор з огірком або будь-які інші легкі продукти. Вміщені в них клітковина і волокна довго перетравлюються, тому пару годин ви точно не захочете їсти.
Зверніть увагу
Не вдавайтеся до сумнівних пігулкам — не варто використовувати хімічні сполуки там, де можна впоратися з проблемами природним шляхом.