Останнім часом стало модним, слідуючи вимогам фен-шуй, обладнати заміські ділянки оазисом, де царює стихія води. Це може бути маленький декоративний ставок або штучний ставок, де плавають золоті рибки. Зробити такий можна самостійно.
Інструкція
- Для того, щоб зробити ставок на своїй ділянці, необхідно визначитися з функціональним призначенням — конструкція ставка різниться, залежно від призначення водойми. Ставок може бути декоративний, для розведення риби або пом’якшення клімату навколишнього ділянки. Так, для розведення риби обов’язковою умовою є нерівний рельєф дна, який за рахунок різниці температур створить рух води.
- Зробіть креслення, враховуючи систему водопостачання — зображення планованого водойми дозволить побачити цілісну картинку, внести доповнення або зміни відповідно до наявною системою водопостачання і розрахувати необхідні матеріали для облаштування ставка. Зробити ставок на своїй ділянці прозорим допоможе постійний приплив свіжої води, інакше він застою і висохне або замулиться.
- Закладіть котлован — розмір вибирають відповідно з можливостями ділянки, мінімальний — 1,5 м х 2 м з глибиною 1,5 м. Басейн може бути різної конструкції: гнучкий, жорсткий, полужесткий або природний. Жорстке підставу роблять з армованого бетону. Такий спосіб забезпечує високу водонепроникність, але при недостатній товщині підстава може тріснути в морози чи при русі грунту.
Напівжорстке пластикову основу продають у будівельному магазині, що обійдеться дешевше, але воно менш довговічне. З матеріалів гнучких підстав можна виділити бутил-каучукову гуму, яка має більший термін експлуатації в порівнянні з пластиковими аналогами. Найдешевшим і довговічним матеріалом для заснування водойми є глина. Відразу після риття ковшем екскаватора втирають глину в стінки і дно котловану. Але таке дно вимагає постійного припливу води. - Наповніть басейн водою. Прикрасьте: для цього підійдуть різні водні рослини, квіти і дерева, висаджені вздовж берега. Береги можна обкласти декоративним каменем, засипати піском, шлаком або галькою.