Стелаж — це багатофункціональний предмет інтер’єру, який заповнить собою нішу або розділить житловий простір на зони. Ви можете завантажити його полки важкими фоліантами або милими дрібничками, які прикрасять вашу кімнату. Визначтеся з призначенням стелажа, придбайте дошки або меблевий щит необхідних розмірів, звільніть собі робоче місце і приступайте до виготовлення.
Вам знадобиться
- Обрізні дошки;
- Фанера або ДВП;
- Меблеві шурупи;
- Металеві куточки;
- Електролобзик;
- Викрутка або шуруповерт;
- Наждачний папір або шлифмашинка;
- Лак або фарба;
- Акрилова замазка;
- Гумовий шпатель;
- Валик або кисті.
Інструкція
- Візьміть рулетку і заміряйте ту ділянку приміщення, де буде розташовуватися стелаж. Якщо ви плануєте зробити місце під книги або під банки в підсобному приміщенні, то має сенс зробити стелаж максимально високим. На верхні полиці поставите те, чим найрідше користуєтеся, а полки нижче заповніть більш ходовими предметами.
- Намалюйте ескіз майбутнього стелажа. Прикиньте, яка в нього буде глибина. Якщо ви хочете виготовити стелаж для книг, уважно огляньте свою бібліотеку. У саморобному стелажі ви самі можете відрегулювати відстань між полицями так, щоб книги стояли в ряд, а не пресувалися в стопку, що для них дуже шкідливо. Зробіть одну або дві полиці для книг великого формату, а інший простір залиште для літератури більш стандартних розмірів.
- Зверніть увагу на ширину вашого стелажа. Якщо на полицях стоятимуть різні легкі предмети — вазочки, іграшки, сувеніри, то можна використовувати добре оброблені дошки товщиною 25 мм і довжиною до 2 м. Ваша конструкція буде стійка і полки не поведе. А от при важких навантаженнях — банки з заготовками, книги — розрахуйте додаткову опору між полицями, щоб не було прогину.
- Напиляєте дерев’яні заготовки за розмірами. У вас повинні бути дві високі бічні стійки і полиці між ними.
- Обробіть кожну дерев’яну деталь наждачним папером або шлифмашиной. Постарайтеся зробити торці всіх полиць і стійок абсолютно рівними. Обітріть дошки вологою ганчірочкою, щоб не було зайвого пилу.
- Помітьте олівцем ті місця на стійках, де будуть кріпитися полки. До розмірів, знятим з книг або інших предметів, які будуть на полицях, додайте ще по парі сантиметрів у висоту, щоб було зручно користуватися вмістом стелажа.
- Зберіть стелаж за допомогою саморезов. Залізні капелюшки небагато утопите в дерев’яних стійках. Потім замажте їх акрилової мастикою. Висушіть ці місця і пройдіться по ним наждачкой. Тоді стійки з зовнішнього боку будуть абсолютно рівними.
- Обейте задню стінку стелажа фанерою або оргалітом. Це додасть вашому пристрою додаткову жорсткість.
- Покрийте зібрану меблі лаком або фарбою. Повністю висушіть.
- Якщо ваш стелаж буде встановлений до стіни, то прикріпіть його металевими куточками. Пригвинтите куточки однією стороною до верхньої полиці, а другий — до стінки. Можливо, вам потрібно буде випиляти у дерев’яних стійок виїмки під плінтус, щоб стелаж став щільніше.