Циркулярна пила необхідна при виконанні багатьох видів робіт. Такий пристрій дозволяє якісно обробляти деревину в умовах домашньої майстерні. Для монтажу стаціонарної пили потрібно виготовити спеціальний стіл, на якому вона буде встановлена. Конструкція столу може бути самою різною, але, в будь-якому випадку, підстава для дискової пилки має бути стійким і надійним.
Вам знадобиться
— дерев’яні дошки і бруски;
- Багатошарова фанера;
- Інструмент для роботи з деревиною;
- Кріпильні елементи.
Інструкція
- Приготуйте матеріали, необхідні для виготовлення стола. Вам знадобляться дерев’яні бруски, соснова дошка, лист багатошарової фанери. Кріпити між собою елементи конструкції слід болтами з гайками і саморезами по дереву. З інструменту не обійтися без ножівки, стамески, молотка, електродрилі та шуруповерта.
- Виготовте основу для столу, яка послужить опорним елементом всієї конструкції. Зручніше і простіше всього виготовити опорну частину столу у вигляді пари дерев’яних козлів. Відміряйте дерев’яні бруски для ніжок таким чином, щоб забезпечити зручну висоту столу. Оптимальна висота всієї конструкції становить 72-76 см. Якщо ви зробите стіл трохи вище, не біда; при роботі на установці можна буде згодом використовувати дерев’яний настил, регулюючи тим самим висоту столу під зріст працівника.
- Скріпіть між собою елементи підстави за допомогою болтів і гайок з шайбами. На верхній частині козлів встановіть дерев’яні поперечки, вирівнявши їх за будівельним рівнем. Бажано зробити конструкцію розбірної, щоб при необхідності можна було демонтувати пилу і прибрати стіл у місце зберігання.
- З багатошарової фанери зробіть робочу плиту столу. При цьому вибирайте фанеру товщиною до 20 мм, без вигинів і дефектів деревини. Приблизний розмір плити — 650х900 мм. До нижньої поверхні плити прикріпіть шість брусків перетином 60х40 мм. Два бруска пустите вздовж столу, а чотири — впоперек. Бруски приєднаєте до стільниці шурупами.
- У центрі столика передбачте щілину для диска пилки. Оптимальна ширина щілини з урахуванням зрушується захисного кожуха становить 20 мм. Довжина щілини повинна перевищувати діаметр самого великого диска пилки приблизно на 25-30 мм. Знизу плити встановіть і закріпіть хомутами електричну пилку. Для кріплення використовуйте гвинти з потайними головками. Обов’язково добийтеся при регулюванні, щоб диск обертався паралельно щілинному отвору.
- Оснастіть стіл збіркою для тирси. Короб збірника виготовте з покрівельного заліза і встановіть під диском з невеликим нахилом. Встановіть стіл в майстерні таким чином, щоб пристрій обдувається потоком повітря.