Світлова граната — це не стільки розвага, скільки серйозне пристосування, що дозволяє деколи вижити в екстремальних умовах з мінімальним набором підручних засобів. Часом це пристрій здатний замінити сигнальну ракету, втім, а новорічних гуляннях або в похідних ігрищах (типу реконструкції бойових дій або міських «бродилок», на зразок Сталкера) світлова граната згодиться і як засіб розваги.
Інструкція
- Для того, щоб зробити світлову гранату, вам будуть потрібні всього два простих компоненти — алюмінієва пудра або як її ще називають «сріблянка» і звичайна марганцівка. Змішуємо три частини сріблянки і одну частину марганцівки. В даному випадку за вибух відповідає марганцівка, а за спалах — алюмінієва пудра.
Тепер приступаємо до виготовлення корпусу нашої гранати. Корпус можна зробити з крихкого пластика або картону (він не заподіє особливої шкоди в момент вибуху гранати). Візьміть кілька аркушів формату A4 і трубку невеликого діаметру або металевий стрижень. Накрутіть по його довжині картон. У результаті виходить трубку завдовжки 21 см. - Виготовте пробки, діаметр яких повинен відповідати внутрішньому діаметру паперової трубки. Пробку можна випиляти з дерева, а можна скористатися пижами. Виготовити паперовий пиж досить просто. Для цього візьміть газету і змочіть її (можна додати трохи канцелярського клею).
- Підберіть будь-який предмет циліндричної форми необхідного діаметра порожній усередині. Заповніть його мокрою газетою і спресуйте. Після того, як газета засохне, вийміть її з трубки — пиж готовий. В крайньому випадку, можна просто обмотати кінці гранати дротом або нитками. Пробки зробили, тепер проріжте в них два канали під кріплення. Для цих цілей найкраще підійдуть жорсткі нитки або міцна, але тонка дріт.
- Потім в один кінець майбутньої гранати вставте пробку і в районі вирізаних каналів туго намотайте нитку або дріт. Після цього засипте вибуховий склад, який необхідно утрамбувати. Потім вставте другу пробку і також ущільните. Нитки на другий пробці зав’яжіть. Всі готова світлова граната, яку необхідно обмотати широким скотчем кількома шарами.
- Що стосується запалу, то тут можна застосувати кілька варіантів. Найпростіший спосіб. Шилом проробіть отвір в центральній частині гранати. А далі все залежить від того, як будете підпалювати. Можна використовувати бікфордів шнур, сірники і сірку від них або бенгальський вогонь.
Зверніть увагу
При вибуху такої гранати з відстані 5 метрів людина на деякий час практично глухне, а спалах досить сильно його засліплює.