Зробити теплицю самому дуже просто, для цього необхідний матеріал і певні навички в установці і натягу плівки. Залежно від готових продаються в магазинах конструкцій, необхідно вибрати відповідну за планом і розмірами або зробити самому. Неважливо, яку теплицю використовувати за конструкцією, все залежить від місцевості.
Інструкція
- Правильне розташування теплиці впливає на врожай. Необхідно правильно і чітко розташувати теплицю так, щоб сонце потрапляло постійно і не закривалося посадженими деревами або будівлями. Зі Сходу на Захід, але необхідно враховувати:
- Сонце переходячи, повинно потрапляти на теплицю по діагоналі від Сходу до Заходу, приблизно на 20-30 градусів північніше, тобто під кутом. Це позбавить від додаткового опалення теплиці.
- Висаджувати рослини необхідно більшою стороною листя у бік сходу сонця.
- Краще розташовувати теплицю в тому місці, де є родючий шар, так як теплиця — це тимчасова необхідність для попередньої висадки рослин або саджанців. Виключеннями тільки користується постійна висадка рослин в зимовий період. - При необхідності підігріву можна використовувати простий термостат, який регулює сам прилад підігріву від електричного струму. А використання теплиць з вартими піддонами, практично не вимагають підігріву, тому що використовується парниковий ефект за рахунок рослин.
- Надходження повітря в теплицю необхідно регулювати за допомогою заслінки встановленої в теплиці. Необхідно поставити витяжку, використовуючи трубу, від нижньої частини теплиці і до половини висоти теплиці, це дозволить конденсувати вологу і теплоту заповнюють теплицею для парникового ефекту, це необхідно для рослини. Використовуючи дві нижніх витяжки, для створення рециркуляції повітря, дозволяє тримати стабільність температурного режиму і не використовувати верхню витяжку. Краще використовувати нижнею витяжку, яка дозволяє стабілізуватися самим рослини до температурного режиму і створити свою мікрофлору.
- Необхідно для теплиць використовувати плівку із захисним ультрафіолетовим шаром. Обов’язково перевірити на міцність і пропускання повітря теплиці. У теплиці не повинно бути протягів. Це загрожує порушенням мікрофлори і конденсату повітря.