Кефір — корисний напій, цілющі властивості якого були відкриті пару століть тому. Але й досі цей «еліксир здоров’я» залишається лідером серед дітей і дорослих у питаннях нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Такі захворювання, як дисбактеріоз, брак кальцію і порушення мікрофлори кишечника будуть вам не страшні, якщо випивати хоча б одну склянку домашнього кефіру на день.
Вам знадобиться
- Молоко 1 л
- Закваска (кефір, спеціальні молочно-кислі бактерії або кефірний гриб) 6-8 ч.л.
- Йогуртниця
Інструкція
- Для приготування домашнього кефіру вам буде потрібно закип’ятити на повільному вогні літр пастеризованого молока в алюмінієвому посуді.
- При першій появі на поверхні молока піни — зняти каструлю з вогню і прибрати в прохолодне місце. Після того як молоко охолоне, перелийте його в скляну тару.
- В якості закваски можна використовувати спеціальні бактерії, кефірний гриб або невелику порцію вже наявного кефіру. Додайте закваску і щільно закрийте посуд кришкою. Приберіть майбутній кефір в тепле місце — так процеси бродіння будуть відбуватися значно швидше. Рівно через добу переставте вже закислі молоко в холодильник на пару годин. Після закінчення цього часу кефір можна вважати готовим.
- Щоб виготовити кефір з топленого молока, вам знадобиться літр парного молока довести до кипіння і, зняте з вогню гаряче молоко розподілити по горщикам, які потрібно залишити нудитися в нагрітій до 50 градусів духовці на 3-4 години.
- Коли молоко буде готове, злегка остудіть його і, не руйнуючи шару, що утворився на поверхні, введіть закваску. Після цієї процедури горщики потрібно прибрати в тепле місце під щільно закритою кришкою.
- Як тільки молоко стане досить густим, його на добу потрібно відправити в холодильник. Через 24 годин домашній кефір з топленого молока готовий.
- В якості альтернативи для виготовлення кефіру можна скористатися йогуртницею. Молоко в такому випадку кип’ятити не доведеться, можна використовувати магазинне стерилізоване. Як закваски також може бути використаний біо-йогурт без наповнювачів.
Зверніть увагу
Вживання кефіру протипоказано при захворюваннях шлунка з підвищеною кислотністю.
Корисні поради
Кефірний гриб, за допомогою якого легко виготовити кефір самому, зараз можна з легкістю знайти на просторах інтернету в рубриках типу «віддам даром», «з рук в руки» і т.д.