Достеменно невідомо, хто придумав перший венеціанську штукатурку. Також немає відомостей і про те, коли це сталося. Єдине, що з упевненістю можна стверджувати — те, що вже в епоху Відродження італійські майстри володіли навичками «розпису стін під мармур». Це мистецтво доступне і нам.
Вам знадобиться
Кельма, віск, колер, штукатурка.
Інструкція
- Змішайте необхідну кількість кольору і штукатурки. Перш, ніж наносити венеціанську штукатурку, слід ретельно обробити обрану поверхню — обої видалити, зашкурить старі шари фарби. Щоб вишукане покриття якнайкраще зчепилися з підставою, необхідно попередньо покласти грунтовку.
- Нанесіть на середину кельми (сталева лопатка з дерев’яною ручкою, призначена для розрівнювання розчину) невелика кількість розчину штукатурки (орієнтовно — з половину долоні). Притуліть її до оброблюваної поверхні під кутом приблизно тридцять градусів. Ведіть кельмою по поверхні, посилено натискаючи на інструмент.
- Зробіть наступний мазок інструментом в напрямку, перпендикулярному попереднього мазку. Хвилин через 10 витріть кельму вологою ганчіркою. Таким чином обробляється вся поверхня, при цьому варто не допускати нерівностей. Хорошим вважається шар венеціанської штукатурки, якщо їх товщина не більше 0,05 мм, він повинен майже просвічувати.
- Колеруют наступну частину венеціанської штукатурки приблизно через 6-12 годин після висихання нанесеного раніше. Другий шар робиться трохи темніше або світліше попереднього, за рахунок чого і досягається незвичайний «мармуровий» ефект.
Покладіть другий шар покриття. Кількість шарів становить зазвичай від трьох до десяти. Після нанесення останнього дайте йому просохнути 15 хвилин, після чого перейдіть до полірування поверхні. - Візьміть кельму, розташуєте її практично горизонтально до поверхні і ведіть з максимальним натиском за раніше нанесеному покриттю. Таким чином обробляйте весь ділянку з венеціанської штукатуркою. Інструмент слід переміщати в різних напрямках.
- Нанесіть віск через тиждень. Зробіть це за допомогою кельми такими ж різноспрямованими мазками. Не слід класти віск занадто густо, тому що в цих місцях після просушування будуть утворюватися темні плями. Замшевої рукавичкою з натиском обробіть круговими рухами всю поверхню.
Зверніть увагу
Від цієї роботи руки втомлюються вже через 15-20 хвилин, тому не слід колеровать велику поверхню венеціанської штукатуркою за один раз.