Як зробити викрійку жилетки

Як зробити викрійку жилетки

Жилет — чудова річ, яка знайде собі місце в будь-якому гардеробі: жіночому, чоловічому або дитячому. Якщо ви вирішили зшити жилет самостійно, але не знаєте, як зробити викрійку для майбутнього виробу, то ми пропонуємо наступний алгоритм.

Інструкція

  1. Для викрійки потрібно зняти такі мірки: обхват стегон (Про) для дамського жилета або обхват грудей (Ог) для чоловічого або дитячого вироби, обхват шиї (Ош) і довжина виробу (Ді). Довжина виробу, зрозуміло, визначається моделлю.
  2. Тепер візьміть матеріал, на якому будете робити викрійку: папір, картон або щось ще. На ньому, спираючись на мірки Ді і половина Про, побудуйте основу викрійки — прямокутник. Не забудьте додати до половині обхвату стегон так званий «припуск на свободу». Він може бути різним в залежності від тканини, з якого планується пошити виріб: від 1см (тонкий, легкий жилет) до 6см (жилет з товстої тканини великого розміру). У результаті повинна вийти основа викрійки: прямокутник зі сторонами, рівними Ді і Об / 2 + (1-6). Ширина переду і спинки жилета на викрійці однакові.
  3. Нанесіть на викрійку яких-небудь яскравим олівцем лінію горловини спинки. Ширина горловини дорівнює однієї третини Ош (Ош / 3), а глибина від 0см (пряма лінія) до 5см.
  4. Тепер візьміть олівець іншого кольору і нанесіть лінію горловини передньої частини. Ширина її дорівнює ширині горловини спинки, а глибина залежить від моделі (від 8 см). Форма (овал, куточок і ін) також визначається моделлю.
  5. Тепер потрібно нанести лінію пройми. Вона може співпадати з лінією боки (спущене плече) або з шириною плеча (12-13см), заходити на поличку (маєчка). Низ пройми може бути овальним або прямокутним.
  6. Якщо в жилет планується вшити блискавку, то передня його частина шиється з двох частин, тобто форма ділиться по середній лінії. Якщо потрібно буде зробити застібку, то додайте від лінії середини 1, 5 — 2 см.
  7. Важливо позначити на самій викрійці ширину обробки (це стосується і викрійки, перенесеної на тканину) по лінії горловини, пройми, борти, низу виробу.

Корисні поради

Якщо побудови здалися вам складними, то ви можете просто взяти готовий виріб, яке вам подобається, і обвести його на папері. А вийшов контур вже доопрацювати: змінити довжину або ширину, лінію горловини і т.д.