Іноді на практиці бувають випадки, коли кадрові працівники помиляються при занесенні будь-яких відомостей до трудової книжки. Звичайно, заповнення цього документа вимагає граничної акуратності і уважності, але якщо це сталося, необхідно виправляти. Як же це зробити?
Інструкція
- Раніше виправлення в трудові книжки співробітників міг вносити лише керівник тієї організації, з вини якої допущена помилка. Зараз все інакше: корективи вносяться і новим роботодавцем. Врахуйте, що все це робиться згідно з офіційними документами з попереднього місця роботи, наприклад, на підставі наказу.
- Головна помилка кадрових працівників полягає в застосуванні закреслення неточного запису. Деякі навіть примудряються використовувати штрих для замазування. Так робити в жодному разі не можна.
- Вносити зміни необхідно під попереднім записом. Для цього проставте порядковий номер, дату виправлення. У графі 3 напишіть: «Запис № (вкажіть порядковий номер неточною формулювання) вважати недійсною», а в графі 4 вкажіть наказ, за яким внесено неточний запис.
- Далі знизу напишіть правильну формулювання, також заповнивши всі графи. Якщо попередній наказ був невірним, то керівник повинен видати новий правильний наказ, і вже його ви вносите в графу 4.
- У тому випадку, якщо помилка допущена в самій назві фірми, наприклад, замість необхідного Товариство з обмеженою відповідальністю «Восток» написано Товариство з обмежено відповідальністю «Востог», то правильну формулювання також необхідно вносити під попереднім записом, але вже без порядкового номера, наказу, тобто просто написати: «У найменуванні організації допущена помилка Товариство з обмеженою відповідальністю« Восток »».
- Якщо помилка була допущена на титульному аркуші, а саме в прізвищі чи імені, то можна на підставі паспорта зробити зміни шляхом закреслення однією рисою невірні дані, потім правильну інформацію слід вписати зверху. Після цього не забудьте з внутрішньої сторони записати посилання по цій зміні, далі там же повинен розписатися керівник організації або кадровий працівник.
- Але щоб таких ситуацій не виникало доцільно ознайомитися з наказом керівника організації, наприклад, з наказом про переведення на іншу посаду, потім уточнити достовірність даних і вже вносити відомості. Заповнювати трудову книжку необхідно гелевою, пір’яний або звичайною кульковою ручкою, використовую при цьому чорні, сині або фіолетові чорнило.