Відома техніка випалювання ажурного візерунка за допомогою вижігательного апарату, іменована гільйошування. При виконанні робіт у цій техніці зручно використовувати випускаються промисловістю вижігательние апарати, наприклад, «Димок», «В’язь», «Візерунок». Але для цього такі прилади потрібно дещо допрацювати і переробити.
Вам знадобиться
Стандартний прилад для випалювання, наприклад, «Візерунок-1»
Інструкція
- Усвідомте схему електричного приладу для випалювання. Як правило, він складається з понижуючого трансформатора, що зменшує напругу у вторинній обмотці до 1,5-3 В. Знижений напруга надходить на реостат, який регулює силу струму. Струм через реостат йде до голки приладу, яка закріплена на рукоятці, що виконує функцію олівця.
- При подібній схемі зручно випалювати по дереву, оскільки для цього зазвичай потрібно високе напруження голки. Для обробки дуже щільних тканин (флок, щільний Фінлі, кримплен) ця схема також підійде. Але для більш тонких і ніжних тканин розжарення голки виявляється надмірно великим і призводить до оплавлення оброблюваних ділянок тканини. З капроном, наприклад, працювати звичайним вижігателем просто неможливо. Тому приступайте до модифікуванню принципової схеми пристрою для випалювання.
- Впаяти в схему приладу додатковий опір номіналом близько 1,5 кОм і з потужністю розсіювання 2 Вт. Це потрібно, оскільки у вторинній обмотці трансформатора тече струм значної величини. Можна обійтися і без доопрацювання пристрою, але для цього доведеться регулювати розжарення голки за допомогою спеціального пристосування, іменованого регулятором напруги.
- Доопрацювати також голку для вижігательного апарату. Зазвичай в комплект приладу входить лише товста голка для випалювання. Більш тонку голку виготовте з ніхромового дроту перетином 0,5-1 мм і загострити кінець голки. Голку можна зробити кручений. Для цього візьміть звичайну швейну голку № 3 або № 4, акуратно відламайте у неї голки. Обламаним кінцем голку вставте в апарат. Відступивши від вістря голки приблизно на 4-5 мм, обмотайте її ніхромового дротом на третину довжини. При обробці матеріалу кручений голкою утворюються виразні круглі точки.