Як зробити яму в гаражі

Як зробити яму в гаражі

Мати у власності гараж, не обладнаний оглядовою ямою, вважається моветоном. Особливо в колі тих автомобілістів, які віддають перевагу власноруч здійснювати ремонт своєї машини, і не витрачати свій час на відвідування станцій з ремонту автомобілів для усунення дрібних несправностей.

Вам знадобиться

- Рулетка,
- Рівень (бажано водяний),
- Шанцевий інструмент,
- Пісок, щебінь, цемент і вода.

Інструкція

  1. Більшість автовласників починають зведення гаража з розмітки під фундамент, одночасно з цим, размечая і місце для оглядової ями. Але в тих випадках, коли гараж набувається в готовому вигляді: зі стінами і перекриттям, при будівництві якого не подбали про спорудження оглядової ями, її належить зробити самостійно.
  2. До початку виробництва будівельних робіт з облаштування гаража необхідно врахувати деякі нюанси:

    - Довжина оглядової ями (вона повинна бути на 0,5 м довший автомобіля),

    - Ширина — 700 мм в чистоті (плюс товщина стін ями),

    - Глибина — індивідуальна і залежить від зростання власника (у середньому 1,8 м),

    - У стінах ями передбачається організації допоміжних ніш для розміщення інструменту та інших потреб.
  3. Беручи до уваги все перераховане вище, приступають до розмітки котловану для майбутньої оглядової ями, і подальшої виїмки грунту з нього.

    Після чого в котловані по водяному рівню встановлюється опалубка, нижні бічні краї якої розташовуються вище дна на 200 мм, а верхній — нижче поверхні підлоги на 50 мм.
  4. До спорудження опалубки необхідно поставитися з особливою відповідальністю. Будь недолік на даному етапі загрожує тим, що буде потрібно виконання всіх робіт заново.
  5. Встановивши опалубку, простір між нею і стінами котловану заливається бетонною сумішшю, приготовленою самостійно, або придбаної в готовому вигляді на растворобетонном вузлі.
  6. Після заливки бетону, у верхній частині периметра стін оглядової ями розміщуються металеві заставні, до яких надалі приварюється рамка, виготовлена ​​із сталевого куточка 50х50 мм.
  7. Через декілька днів, після того як відбудеться затвердіння бетону, опалубка знімається, і виконуються подальші будівельні роботи: оштукатурювання стін, виготовлення перекриття ями з дощок (воно вкладається в металеву раму зверху), і пр.