Простір балкона цілком можна використовувати для розширення корисної площі квартири. Для цього необхідно засклити балкон, утеплити його стіни, стелю та підлогу, а також провести електрику і встановити систему опалення. Після виконання всіх видів робіт балкон можна буде вважати повноцінною житловою кімнатою.
Інструкція
- Почніть з скління балкона. Цю частину роботи краще всього довірити професіоналам, оскільки неправильна установка склопакетів може спричинити за собою труднощі при виконанні інших робіт і позначитися на якості теплоізоляції балкона. При установці склопакетів слід врахувати наступне збільшення товщини стелі за рахунок теплоізоляційних матеріалів. Іншими словами, склопакети слід встановлювати нижче існуючого рівня стелі.
- Потім можна приступити до утеплення стін і стелі. Існує багато варіантів зробити якісну теплоізоляцію. Вибір того чи іншого способу буде залежати від кліматичних умов регіону, наявності суміжних утеплених балконів, і від бюджету. У деяких випадках достатньо збільшити товщину стін і стелі за рахунок гіпсокартонної конструкції і мінеральних утеплювачів, а іноді необхідно обклеїти стіни і стеля пінополістиролом в один або декілька шарів з наступною штукатуркою.
- Пол досить залити бетонним розчином, попередньо виконавши армування. Шар бетону повинен бути не менше 50-70 мм. Закінчений вигляд можна додати за допомогою керамічної плитки чи ламінату, а в якості додаткового джерела тепла використовувати електричні «теплі підлоги».
- У процесі роботи зі стінами і підлогою слід здійснити монтаж електропроводки, враховуючи розстановку меблів, бажану кількість і розташування джерел освітлення, наявність системи «теплих підлог» і електричного обігрівача приміщення.
- Як опалювального приладу ви можете використовувати радіатор, підключений до системи опалення квартири. У випадках, коли підключення додаткового радіатора до центральної системи опалення неможливо, використовуйте електричний конвектор. Такий пристрій не спалює кисень, постійно підтримує встановлену температуру, і є зручним і економічним рішенням.
Корисні поради
Перед початком робіт переконаєтеся, що у вашому будинку дозволено засклення балконів — у деяких багатоквартирних будинках забороняється змінювати зовнішній вигляд фасаду будівлі.